eu_green_logo_szare.png

Wykorzystanie miejskich bliźniaków cyfrowych do współtworzenia elastycznych systemów dodatniego bilansu energetycznego dla dzielnic

Tytuł projektu: Wykorzystanie miejskich bliźniaków cyfrowych do współtworzenia elastycznych systemów dodatniego bilansu energetycznego dla dzielnic (DigiTwins4PEDs)

Program: Driving Urban Transitions (DUT) Partnership – DUT Call 2022

Akronim: DigiTwins4PEDs

Konkurs: DRIVING URBAN TRANSITIONS – DUT Call 2022

Okres realizacji: 1.11.2023 - 30.04.2026

Budżet projektu (konsorcjum międzynarodowe): 1 440 793,15 EUR

Budżet projektu (polskie konsorcjum): 2 426 763,23 PLN; dofinansowanie NCBR 2 155 034,63 PLN

Nazwa beneficjenta: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu UPWr (Lider), infoSolutions Sp. z o.o.

Budżet UPWr: 1 068 120,23 PLN (Partner)

Kierownik projektu: dr hab. inż. Paweł Bogusławski

Umowa o dofinansowanie nr: DUT/2022/18/DigiTwins4PEDs/2024

Krótki opis:

Główną koncepcją projektu DigiTwins4PEDs jest wykorzystanie Miejskich Cyfrowych Bliźniaków jako cyfrowej reprezentacji rzeczywistego świata, co otwiera szerokie możliwości modelowania aspektów energetycznych miast. To innowacyjne podejście ma na celu stworzenie platformy dla mieszkańców i interesariuszy do wymiany informacji, umożliwiającej im wizualizację różnych scenariuszy dzielnic o dodatnim bilansie energetycznym (eng. Positive Energy District (PED)) przed ich faktycznym wdrożeniem. Oczekuje się, że DigiTwins4PEDs przyczyni się do rozwoju wiedzy, najlepszych praktyk i doświadczeń związanych z planowaniem i realizacją PED, aby sprostać wyzwaniu elastyczności energetycznej. Zastosowane narzędzia modelowania w ramach DigiTwins4PEDs będą analizować elementy związane z elastycznością w procesie współprojektowania i współtworzenia z interesariuszami, aby wspierać zmianę prowadzoną przez obywateli w kierunku PED. DigiTwins4PEDs przyczyni się również do poszerzenia powszechnej wiedzy o miastach na potrzeby przyszłych badań.

www: https://digitwins4peds.eu/

Projekt jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach programu Driving Urban Transitions (DUT) Partnership. Partnerstwo DUT, jest współfinansowanym europejskim partnerstwem w ramach programu finansowania badań i innowacji Horizon Europe.

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png