flaga_i_godlo_pl.png

Przedmiotem programu jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w tworzeniu wybitnie uzdolnionym absolwentom studiów pierwszego stopnia lub studentom po ukończeniu trzeciego albo czwartego roku jednolitych studiów magisterskich warunków rozwoju przez umożliwienie im prowadzenia badań naukowych albo twórczości artystycznej pod kierunkiem opiekuna naukowego albo artystycznego.

Numer umowy: PN/01/0322/2022

Okres realizacji projektu: 03.10.2023 r. – 03.04.2027 r.

Wartość projektu: 237 160,00 zł

Dofinansowano przez Ministerstwo Edukacji i Nauki ze środków z budżetu państwa w ramach programu "Perły nauki”.

Tytuł projekt: Opracowanie sposobu otrzymywania naturalnych niebieskich barwników w formie proszków

Opis projektu: Celem projektu jest określenie wpływu składu kompozycji kwiatowo-owocowych, rodzaju i stężenia nośnika oraz wybranych sposobów suszenia na zmiany właściwości fizykochemicznych w kontekście stabilności niebieskiej barwy uzyskanych proszków oraz zachowanie możliwie największej ilości związków z grupy polifenoli.