Święto sera i wina

Najsmaczniejsza impreza we Wrocławiu – sery, wino, pokazy kulinarne, goście oraz warsztaty serowarskie i winiarskie prowadzone przez specjalistów z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności.

Dni Przyrodników

Coroczne święto Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, na które uczelnia zaprasza mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska. W programie m.in. degustacje, warsztaty, pokazy kulinarne, porady ekspertów i naukowców (pszczelarzy, lekarzy weterynarii, biotechnologów i architektów krajobrazu) oraz występy artystyczne i sportowe. Podczas Jarmarku Pawłowickiego można spróbować specjałów od lokalnych producenów żywności, a także zakupić rośliny i drobne rękodzieło.

Gala Akademii Dobrego Piwa

Akademia Dobrego Piwa to konkurs zrzeszający browarniczych rzemieślników i wyłaniający najlepsze złote trunki. Podczas corocznej uroczystej gali finałowej spotykają się przedstawiciele browarów, słuchacze prowadzonych na UPWr studiów podyplomowych z technologii piwowarstwa, a także absolwenci i pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Wieczory Pawłowickie

Spotkania z muzyką i poezją, które już od ponad piętnastu lat gromadzą mieszkańców Wrocławia w pawłowickim pałacu. Zabytkowa rezydencja raz w miesiącu, w czwartkowe wieczory, gości u siebie pasjonatów sztuki. W sali reprezentacyjnej koncertują zarówno wybitni artyści, jak i zespoły amatorskie, bywają występy instrumentalne, prezentują się wokaliści, rozbrzmiewa tu muzyka klasyczna, jazz i współczesne rytmy. Eleganckie wnętrza i salonowa atmosfera niezmiennie przyciągają wrocławskich melomanów.