eu_green_logo_szare.png

InterStud WUELS

fundusze-europejskie-wer_rp_nawa-nawa_unia-europejska-efs.jpg

Akronim Projektu: InterStud WUELS

Tytuł projektu: „Wzrost potencjału UPWr w zakresie umiędzynarodowienia poprzez kompleksowe podnoszenie kompetencji kadry administracyjnej oraz doskonalenie obsługi i ułatwianie integracji studentów cudzoziemców”

Okres realizacji projektu: 01.10.2019 – 30.09.2021

Wartość projektu: 408 154 zł

Kierownik projektu: dr K. Lech-Książkiewicz

Krótki opis: 

Celem projektu jest dostosowanie obsługi administracyjnej na UPWr do potrzeb studentów zagranicznych poprzez:

  • podniesienie kompetencji językowych, merytorycznych i międzykulturowych pracowników administracyjnych UPWr,
  • ułatwienie funkcjonowania i zapewnienie komfortu studentów zagranicznych na UPWr,
  • zwiększenie aklimatyzacji studentów cudzoziemców w nowym środowisku i ich integrację ze społecznością lokalną i akademicką,
  • kształtowanie na UPWr postaw wzajemnej tolerancji.

Działania podjęte w Projekcie obejmować będą wsparcie szkoleniowe kadry administracyjnej, przygotowanie organizacyjne uczelni do obsługi studentów cudzoziemców oraz rozwijanie działań związanych z internacjonalizacją „w domu”.

W ramach Projektu zrealizowane zostaną następujące zadania:

  1. Zadanie nr 1Podniesienie kompetencji językowych pracowników administracyjnych UPWr zaangażowanych w obsługę studentów cudzoziemców. Zadanie to zostanie zrealizowane poprzez organizację w roku akademickim 2020/2021 grupowych profesjonalnych kursów języka angielskiego w zakresie obsługi studenta i toku studiów dla kadry administracyjnej UPWr.
  2. Zadanie nr 2Podniesienie kompetencji zawodowych pracowników administracyjnych UPWr w zakresie obsługi cudzoziemców – od kandydata do absolwenta. W ramach zadania odbędą się szkolenia poświęcone zagadnieniom formalno-prawnym związanym z podejmowaniem i odbywaniem studiów przez cudzoziemców oraz profesjonalnej obsłudze studentów z różnych kręgów społecznych i kulturowych.
  3. Zadanie nr 3Przygotowanie anglojęzycznej dokumentacji z zakresu obsługi studenta i toku studiów.
  4. Zadanie nr 4Uzupełnienie systemu polsko-anglojęzycznego oznakowania budynków i pomieszczeń UPWr.
  5. Zadanie nr 5Organizacja Adaptation Month. W październiku 2020 r. zorganizowane zostaną trzy spotkania studentów polskich i zagranicznych w obrębie Wrocławia połączone ze zwiedzaniem miasta i rozmowami na temat różnorodności kulturowej. Efektem miesiąca adaptacyjnego ma być wczesna integracja studentów cudzoziemców rozpoczynających studia w UPWr ze społecznością studentów polskich w środowisku miasta.
  6. Zadanie nr 6Organizacja International WUELS Meetings. Zadanie polega na organizacji cyklicznych spotkań studentów cudzoziemców z przedstawicielami studenckich kół naukowych i organizacji studenckich UPWr, połączonych z wyjściami tematycznymi do różnych wrocławskich obiektów powiązanych z działalnością ww. grup.

„Projekt pt. „Wzrost potencjału UPWr w zakresie umiędzynarodowienia poprzez kompleksowe podnoszenie kompetencji kadry administracyjnej oraz doskonalenie obsługi i ułatwianie integracji studentów cudzoziemców” jest realizowany w ramach Programu Welcome to Poland przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Norwida 25. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt pozakonkursowy pt. „Podniesienie kompetencji kadry akademickiej i potencjału instytucji w przyjmowaniu osób z zagranicy – Welcome to Poland”, realizowany w ramach Działania 3.3 Umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego, określony we wniosku o dofinansowanie projektu nr POWR.03.03.00-00-PN 14/18”.

Pliki do pobrania

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg