Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Wrocław Pawłowice

Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu w Pawłowicach powstało 19 kwietnia 2013 roku z woli oraz inicjatywy zarówno organizatorów, jak i miłośników Wieczorów Pawłowickich, dla których ponad 10-letnia tradycja muzycznych spotkań i ponad 100 koncertów stały się inspiracją do znacznego poszerzenia działalności kulturalnej.

Obecnie stowarzyszenie posiada pełną osobowość prawną, usankcjonowaną przepisami ustawy Prawo o stowarzyszeniach i statutem. Piękny, urokliwy pałac na wrocławskich Pawłowicach, należący przed laty do rodziny Kornów, a dziś odrestaurowany i odnowiony przez aktualnego właściciela, czyli Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, ze swoimi salami, olbrzymim tarasem prowadzącym do pięknego parku stał się miejscem integracji nie tylko pracowników uczelni i środowiska akademickiego, ale też mieszkańców pobliskich osiedli.

Celem stowarzyszenia pozostaje jeszcze pełniejsze wykorzystanie potencjału tego miejsca poprzez promocję kultury: muzyki, literatury, malarstwa, organizację warsztatów artystycznych, spotkań czy seminariów, niekoniecznie stricte naukowych. Realizacja powyższych celów wspierana jest aktywną współpracą z władzami uczelni oraz władzami samorządowymi, z innymi stowarzyszeniami i związkami twórczymi.

Przyjacielem pałacu na Pawłowicach, a więc również członkiem stowarzyszenia może zostać każdy pełnoletni obywatel, który nie tylko złoży pisemną deklarację i zaakceptuje statut, ale też będzie aktywnie wspierać i promować wiedzę o przeszłości i przyszłości pięknego pałacu na Pawłowicach.

Zarząd Stowarzyszenia:

• Jan Twardoń – prezes zarządu
  • Konstanty Poźniak  – zastępca prezesa zarządu
  • Katarzyna Rogowska-Sobota – sekretarz
  • Władysław Malarz – skarbnik
  • Dariusz Jackowski – członek zarządu
  • Marek Arendarczyk – członek zarządu

Komisja Rewizyjna:

• Ewa Chwałko – przewodnicząca
  • Maria Geringer de Oedenberg – członek
  • Stanisław Graczyk – członek

Konto bankowe Stowarzyszenia Przyjaciół Pałacu Wrocław Pawłowice, na które można wpłacać pieniądze: