eu_green_logo_szare.png

Rada Uczelni

Rada Uczelni jest nowym organem w ustroju wszystkich uczelni publicznych w Polsce. Obok pracowników uczelni muszą zasiadać w niej również osoby z zewnątrz. Jej szczegółowe zadania określają uczelnie w swoich statutach. Rada Uczelni składa senatowi roczne sprawozdanie z działalności, a jej przewodniczący pełni funkcję pracodawcy w stosunku do rektora.


Biuro Organizacyjne
tel. 71 320 5161

Formularz kontaktowy


Skład Rady Uczelni

woron.jpg Przewodniczący – Marek Woron, kanclerz Loży Dolnośląskiej BCC, wieloletni członek Konwentu Uniwersytetu  Przyrodniczego we Wrocławiu. Swoją aktywność zawodową poświęca rozwojowi przedsiębiorstw i przedsiębiorczości, zwłaszcza we współpracy ze środowiskiem akademickim. Organizuje szkolenia i mentoring pracowniczy, wspiera działalność społeczną i charytatywną. Jest założycielem Dolnośląskiej Rady Przedsiębiorczości i Nauki przy BCC.

tomasz_han.jpg dr Tomasz Han, prezes zarządu Centrum Badawczo-Rozwojowe Novasome. Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej. Doktor nauk chemicznych, współautor zgłoszeń patentowych dotyczących formulacji farmaceutycznych. Jest odpowiedzialny za zarządzanie strategiczne oraz rozwój biznesowy i korporacyjny spółki. Nadzoruje projekty badawczo-rozwojowe realizowane przez firmę i przeprowadza kontrolę jakości wykonanych zadań w ramach projektów.

tomko.jpg Ks. prof. Andrzej Tomko, były rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.  Obecnie jest dyrektorem Instytutu Filozofii Chrześcijańskiej i Nauk Społecznych PWT, delegatem Arcybiskupa Wrocławskiego ds. Dialogu z Judaizmem, członkiem Rady ds. Dialogu Międzykulturowego przy Prezydencie Miasta Wrocławia oraz Asystentem Środowisk Twórczych Archidiecezji Wrocławskiej. Aktywny uczestnik działań instytucji otoczenia biznesu (m.in. Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej, Zachodniej Izby Gospodarczej, BCC). Współpracuje z instytucjami Parlamentu Europejskiego.

makol.jpg Prof. Joanna Mąkol z Instytutu Biologii Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt. W pracy badawczej zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi systematyki, biologii i historii ewolucyjnej roztoczy oraz interakcji pasożyt – żywiciel. Jest beneficjentką stypendiów rządowych i staży naukowych w Finlandii, Norwegii i we Włoszech. Jest prezesem Polskiego Towarzystwa Akarologicznego i członkiem rad naukowych Muzeum i Instytutu Zoologii PAN w Warszawie oraz Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN w Krakowie.

stefaniak.jpg Prof. Tadeusz Stefaniak z Katedry Immunologii, Patofizjologii i Prewencji Weterynaryjnej Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Specjalista w zakresie immunologii i prewencji weterynaryjnej, współredaktor pierwszego podręcznika z neonatologii weterynaryjnej, wykonawca wielu projektów badawczych. Prezes Pro Animali, pierwszej spółki spin-off UPWr, producenta biopreparatów diagnostycznych i wspomagających zdrowie zwierząt.

szumny.jpg Prof. Antoni Szumny, pracownik Katedry Chemii Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności. W kręgu jego zainteresowań naukowych znajdują się zagadnienia związane z analizą związków naturalnych w surowcach roślinnych ze szczególnym uwzględnieniem związków lotnych i olejków eterycznych ziół. Jest ekspertem NCBiR, NCN, NAWA oraz zagranicznych La Caixa Foundation i Research Foundation – Flanders (Belgia). Stale współpracuje z przedsiębiorstwami.
mulica.jpeg

Sandra Mulica, Przewodnicząca Samorządu Studenckiego UPWr, studentka weterynarii. Delegatka Forum Uczelni Technicznych i Forum Uczelni Przyrodniczych. Jej zainteresowania naukowe skupiają się głównie wokół chirurgii weterynaryjnej, anestezjologii weterynaryjnej, metod obrazowania oraz wykorzystania nowoczesnych technologii. Działalność samorządową rozpoczęła od pełnienia funkcji Członka Zarządu SSUPWr ds. socjalnych i prawnych. Certyfikowany szkoleniowiec propagujący wiedzę z zakresu praw i obowiązków studenta. Od najmłodszych lat związana ze szkolnictwem wyższym.

W posiedzeniach Rady Uczelni z głosem doradczym uczestniczą przedstawiciele związków zawodowych:


dr hab. inż. Witold Gładkowski
KZ NSZZ Solidarność'80 Region Dolny Śląsk


dr inż. Włodzimierz Kita
KZ NSZZ "Solidarność"

dr inż. Krystyna Pogoda-Sewerniak

Związek Nauczycielstwa Polskiego UPWr


prof. dr hab. inż. Arkadiusz Dyjakon

Międzynarodowa Międzyzakładowa Organizacji Związkowa "Nowa Idea"

Zadania Rady Uczelni na UPWr:

  • opiniowanie projektu strategii uczelni
  • opiniowanie projektu statutu
  • monitorowanie gospodarki finansowej uczelni
  • monitorowanie zarządzania uczelnią
  • wskazywanie kandydatów na rektora po zaopiniowaniu przez senat
  • występowanie z wnioskiem do ministra o ustalenie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego dla rektora
  • przyznawanie rektorowi dodatku zadaniowego
  • wydawanie zgody na dodatkowe zatrudnienie rektora
  • opiniowanie sprawozdania z realizacji strategii uczelni
  • wyrażanie zgody na dokonanie przez uczelnię czynności prawnej w zakresie rozporządzania składnikami aktywów środków trwałych oraz dokonanie przez uczelnię czynności prawnej w zakresie oddania tych składników do korzystania innemu podmiotowi na okres przekraczający 180 dni, gdy wartość tych składników przekracza 2 mln zł
  • uchwalanie i aktualizowanie programu naprawczego

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg