Transport i ruch pieszych na kampusie

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu uczy się i pracuje około 9 tysięcy osób. Codziennie przybywają na uczelnię różnymi środkami transportu, z których w dogodny sposób mogą dostać się do budynków na kampusie Grunwaldzkim oraz Biskupin. Ciągi piesze zapewniają bezpieczne przejście do wejść głównych poszczególnych budynków, a parkingi usytuowane są w wyznaczonych miejscach lub w podziemiach, które nie dezorganizują ruchu pieszych. Liczba miejsc parkingowych na kampusach jest ograniczona i regulowana zarządzeniem rektora. W okresie zimowym ciągi piesze są systematycznie odśnieżane i zabezpieczane.

Na UPWr promujemy zrównoważony transport, zachęcamy pracowników i studentów do korzystania z różnych form komunikacji w mieście oraz do casrhareingu.

Nasze akademiki są wyposażone w rowerownie i wiaty rowerowe. Na terenie kampusów są dostępne stojaki dla rowerów.