Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

logo_wersja_podstawowa_poziom_rgb72dpi.jpg

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci od lat stara się profesjonalnie i empatycznie odpowiadać na potrzeby rodzin, które zmagają się z trudem całodobowej opieki nad dziećmi nieuleczalnie i przewlekle chorymi. Obecnie na różnych poziomach wspiera ponad 300 rodzin z całego Dolnego Śląska. Poza hospicjum domowym prowadzi również hospicjum perinatalne dla rodziców, którzy przygotowują się na urodzenie chorego dziecka, otwartą grupę wsparcia dla rodzin w żałobie, specjalistyczną przychodnię dla nieuleczalnie i przewlekle chorych dzieci oraz Centrum Rehabilitacji Społecznej.

Fundacja opiekuje się dziećmi w ich własnych domach, dzięki czemu rodzina razem z małym chorym jest u siebie. Do dyspozycji rodzin są pracownicy medyczni, niemedyczni i wolontariusze. To oni dbają o jak najwyższą jakość życia dziecka, a przede wszystkim, by nie towarzyszył mu ból. Walczą też ze strachem, przywołują radość i uśmiech, celebrują radość z najmniejszych rzeczy.

Od 2018 r. fundacja daje wytchnienie rodzicom dzieci terminalnie chorych. Wykwalifikowany opiekun zastępuje rodzica w opiece nad dzieckiem, by ten miał możliwość złapania oddechu czy załatwienia zaległych spraw poza domem. Od 2020 r. oferuje także stacjonarną opiekę wytchnieniową w przytulnym, kolorowym domu w Żmigrodzie, w którym wykwalifikowany personel przejmuje pełną, 24-godzinną opiekę nad dzieckiem. Pobyt jest czasowo dostosowany do potrzeb rodzica i trwa od kilku do kilkunastu dni. Projekt „Amor Vincit Omnia” finansowany jest ze środków unijnych.

dom-opieki-wyreczajacej.jpg

Również w 2020 r. fundacja rozpoczęła budowę Domu Opieki Wyręczającej. Ośrodek będzie jedynym miejscem oferującym czasową opiekę wyręczającą dla dzieci terminalnie, przewlekle oraz nieuleczalnie chorych w całej zachodniej części Polski. Dzięki 7 mln złotych wsparcia z budżetu państwa marzenie to staje się coraz realniejsze.

Wszystkie działania i usługi dedykowane dzieciom nieuleczalnie chorym i ich rodzicom są bezpłatne.

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

Numer konta w mBank 69 1140 1140 0000 2052 8800 1001 (PLN)

tel.: 71 367 51 09 fax: 71 724 20 69
e-mail: fundacja@hospicjum.wroc.pl