Doktorzy honoris causa

Tytuł doktora honoris causa jest najwyższą godnością akademicką nadawaną przez Senat UPWr w dowód uznania zasług w dziedzinie nauki, kultury i życia społecznego.

Doktoraty honoris causa nadane przez Uczelnię

• profesor Yona Chen

prof. Yona Chen

Hebrajski Uniwersytet w Jerozolimie (2008) Specjalista z zakresu chemii gleb, jeden z najwybitniejszych badaczy substancji humusowych występujących w środowisku glebowym oraz w ekosystemach wodnych. Uczony o uznanym dorobku z zakresu chemii fizycznej połączeń organiczno-mineralnych, (...)