Doktorzy honoris causa

Tytuł doktora honoris causa jest najwyższą godnością akademicką nadawaną przez Senat UPWr w dowód uznania zasług w dziedzinie nauki, kultury i życia społecznego.

Doktoraty honoris causa nadane przez Uczelnię

• profesor Józef Leibetseder

prof. Józef Leibetseder

Uniwersytet Medycyny Weterynaryjnej w Wiedniu (2001) Promotor – prof. dr hab. Eryk Adamczyk W początkowym okresie działalności naukowej zajmował się problemami fizjologicznymi, rozwojem organów u zwierząt, modelowaniem procesów biologicznych. W latach 60. w jego pracy dominowała tematyka (...)