eu_green_logo_szare.png

Doktorzy honoris causa

Tytuł doktora honoris causa jest najwyższą godnością akademicką nadawaną przez Senat UPWr w dowód uznania zasług w dziedzinie nauki, kultury i życia społecznego.

Doktoraty honoris causa nadane przez Uczelnię


  • profesor Czesław Somorowski

    prof. Czesław Somorowski

    Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (2001) Promotor – prof. dr hab. Andrzej Drabiński W całokształcie dorobku naukowego prof. Czesława Somorowskiego dominuje kompleksowa problematyka gospodarki wodnej na potrzeby rolnictwa z wyodrębnieniem kilku kierunków związanych z (...)

  • profesor Józef Leibetseder

    prof. Józef Leibetseder

    Uniwersytet Medycyny Weterynaryjnej w Wiedniu (2001) Promotor – prof. dr hab. Eryk Adamczyk W początkowym okresie działalności naukowej zajmował się problemami fizjologicznymi, rozwojem organów u zwierząt, modelowaniem procesów biologicznych. W latach 60. w jego pracy dominowała tematyka (...)

  • ksiądz kardynał doktor Henryk Gulbinowicz

    ks. kardynał dr Henryk Gulbinowicz

    Arcybiskup Metropolita Wrocławski (2000) Promotor – prof. dr hab. Tadeusz Szulc Ksiądz Kardynał dr Henryk Gulbinowicz jest członkiem Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich, ds. Duchowieństwa, ds. Ewangelizacji Narodów, członkiem Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski i kanonikiem (...)

  • profesor Lubomir Włodzimierz Baran

    prof. Lubomir Włodzimierz Baran

    Uniwersytet Warmińsko-Mazurski (2000) Promotor – prof. dr hab. Ewa Krzywicka-Blum Prof. Lubomir Włodzimierz Baran jest uczonym o uznanym autorytecie naukowym zarówno w krajowym, jak i międzynarodowym środowisku geodetów, geofizyków i astronomów. Jako jeden z kontynuatorów lwowsko-warszawskiej (...)

  • profesor Hans Georg Liebich

    prof. Hans Georg Liebich

    Uniwersytet Ludwiga Maximiliana w Monachium (2000) Promotor – prof. dr hab. Józef Nicpoń Prof. Hans Georg Liebich, jest uczonym o uznanym międzynarodowym autorytecie naukowym. Na jego dorobek naukowy składa się ponad 90 prac, których jest autorem i współautorem. Badania prowadzone przez prof. (...)

  • profesor Manfred Olbertz

    prof. Manfred Olbertz

    Uniwersytet w Rostocku (1999) Promotor – prof. dr hab. Leszek Pływaczyk Prof. Manfred Olbertz jest uczonym, który miał decydujący wpływ na tworzenie i rozwój nauk melioracyjnych w byłej NRD oraz na profil kształcenia studentów na Uniwersytecie w Rostocku. Był inicjatorem i organizatorem (...)

  • profesor Ryszard Badura

    prof. Ryszard Badura

    Akademia Rolnicza we Wrocławiu (1999) Promotor – prof. dr hab. Józef Nicpoń Główne kierunki badawcze prof. Ryszarda Badury dotyczą ważnych zagadnień chirurgii. Podejmował je samodzielnie i w zespołach weterynaryjnych, w dużej części w układzie interdyscyplinarnym: chirurgia i histologia (...)

  • profesor Mieczysław Pałasiński

    prof. Mieczysław Pałasiński

    Akademia Rolnicza w Krakowie (1998) Promotor – prof. dr hab. Wacław Leszczyński Prof. Mieczysław Pałasiński, absolwent Wydziału Rolniczego Uniwersytetu Jagiellońskiego, od 30 lat związany jest z wrocławską Akademią Rolniczą, przyczynił się m.in. do powołania Wydziału Technologii Żywności na tej (...)

  • profesor Eckehard Deegen

    prof. Eckehard Deegen

    Wyższa Szkoła Weterynaryjna w Hanowerze (1998) Promotor – prof. dr hab. Józef Nicpoń Prof. Eckehard Deegen jest twórcą współczesnej kardiologii i diagnostyki z zastosowaniem nowoczesnych metod rozpoznawania. Wyniki jego badań mają unikatowy i nowatorski charakter składający się na imponujący (...)

  • profesor Manfred Kirchgessner

    prof. Manfred Kirchgessner

    Uniwersytet w Monachium (1997) Promotor – prof. dr hab. Dorota Jamroz Wyniki badań prof. Manfreda Kirchgessnera składają się na imponujący dorobek naukowy obejmujący 1570 prac, w tym 1420 oryginalnych prac badawczych realizowanych w 20 instytutach naukowych przy współudziale około 100 (...)

  • profesor Piotr Prochal

    prof. Piotr Prochal

    Akademia Rolnicza w Krakowie (1995) Promotor – prof. dr hab. Włodzimierz Parzonka Działalność naukowa prof. Piotra Prochala koncentrowała się na kilku kierunkach badawczych, a do najważniejszych jego osiągnięć należą m.in.: opracowanie efektywnych technologii drenowania terenów podgórskich i (...)

  • profesor Adam Sroczyński

    prof. Adam Sroczyński

    Politechnika Łódzka (1995) Promotor – prof. dr hab. Antoni Siewiński Prof. Adam Sroczyński, absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Lwowskiej, od pierwszych lat powojennych związany z Wrocławiem, gdzie uzyskał stopień doktora i doktora habilitowanego. Zainteresowania naukowo-badawcze prof. (...)

  • profesor Wincenty
Pezacki

    prof. Wincenty Pezacki

    Akademia Rolnicza w Poznaniu (1995) Promotor – prof. dr hab. Zbigniew Duda Prof. Wincenty Pezacki, absolwent Wydziału Weterynaryjnego Uniwersytetu Warszawskiego, jest twórcą znanej w świecie poznańskiej szkoły naukowej w zakresie technologii mięsa, promotorem 20 doktorów i opiekunem 10 (...)

  • profesor Marian Truszczyński

    prof. Marian Truszczyński

    Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach (1995) Promotor – prof. dr hab. Witold Golnik Prof. Marian Truszczyński, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk i jej wiceprezes w latach 1996–1998, a obecnie przewodniczący Wydziału V Nauk Rolniczych, Leśnych i Weteryna-ryjnych PAN, czynny (...)

  • profesor Tadeusz Garbuliński

    prof. Tadeusz Garbuliński

    Akademia Rolnicza we Wrocławiu (1995) Promotor – prof. dr hab. Józef Dębowy Liczące się na świecie osiągnięcia naukowe, śmiałe hipotezy o pionierskim wręcz znaczeniu, stawiają prof. Tadeusza Garbulińskiego na czołowym miejscu wśród wrocławskich uczonych. Jego działalność naukowa koncentrowała (...)

  • profesor Zygmunt Hryncewicz

    prof. Zygmunt Hryncewicz

    Akademia Rolnicza we Wrocławiu (1995) Promotor – prof. dr hab. Jan Borkowski Wyniki badań prof. Hryncewicza składają się na poważny dorobek naukowy, obejmujący oryginalne prace badawcze opublikowane w czasopismach krajowych i zagranicznych, opracowania przeglądowe, popularnonaukowe i instrukcje (...)

  • profesor Janusz Haman

    prof. Janusz Haman

    Akademia Rolnicza w Krakowie (1994) Promotor – prof. dr hab. Jan Bogdanowicz Prof. Janusz Haman jest uznanym autorytetem w skali międzynarodowej, twórcą inżynierii rolniczej jako nowej dyscypliny nie tylko w Polsce, ale także i za granicą. Pełnił m.in. funkcję eksperta w zakresie mechanizacji (...)

  • profesor Klaus Ulrich Heyland

    prof. Klaus Ulrich Heyland

    Uniwersytet w Bonn (1991) Promotor – prof. zw. dr hab. Zygmunt Hryncewicz Profesor Klaus Ulrich Heyland, absolwent Wyższej Szkoły Rolniczej w Hohenheim jest specjalistą z zakresu uprawy i hodowli roślin, współtwórcą zintegrowanej uprawy roślin w Niem-czech, wybitnym znawcą zagadnień dotyczących (...)

  • profesor Hans Werner Partenscky

    prof. Hans Werner Partenscky

    Uniwersytet w Hanowerze (1991) Promotor – prof. dr hab. Jerzy Kowalski Hans-Werner Partenscky urodził się w 1926 roku w Szczecinie. Jest doktorem inżynierem Uniwersytetu Technicznego w Karlsruhe, doktorem nauk fizycznych Uniwersytetu w Tuluzie, pro-fesorem honorowym Uniwersytetu w Nanjing w (...)

  • profesor Werner Leidl

    prof. Werner Leidl

    Uniwersytet w Monachium (1990) Promotor – prof. dr hab. Zbigniew Samborski Prof. Werner Leidl jest uczonym o uznanym w skali międzynarodowej autorytecie nauko-wym. Na jego dorobek składa się ponad 200 publikacji, sześć podręczników akademickich oraz sześć unikatowych filmów dotyczących (...)

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png