Doktorzy honoris causa

Tytuł doktora honoris causa jest najwyższą godnością akademicką nadawaną przez Senat UPWr w dowód uznania zasług w dziedzinie nauki, kultury i życia społecznego.

Doktoraty honoris causa nadane przez Uczelnię

• profesor Wilhelm Neumann

prof. Wilhelm Neumann

Uniwersytet w Rostocku (1989) Promotor – prof. dr hab. Jerzy Juszczak Prof. Wilhelm Neumann, kierując Instytutem Hodowli Zwierząt, stworzył ośrodek naukowy i własną szkołę naukową hodowli bydła we wschodnich landach Niemiec, rozwinął badania o nowy kierunek jednostronnie mięsnego użytkowania. (...)