Tytuł doktora honoris causa jest najwyższą godnością akademicką nadawaną przez Senat UPWr w dowód uznania zasług w dziedzinie nauki, kultury i życia społecznego.
Doktoraty honoris causa nadane przez Uczelnię
-
dr Cecile Neuvéglise
Francuski Narodowy Instytut Rolnictwa, Żywności i Środowiska Dr Cécile Neuvéglise z Francuskiego Narodowego Instytutu Rolnictwa, Żywności i Środowiska (INRAE), zdobyła uznanie w środowisku naukowym dzięki badaniom w dziedzinie genomiki porównawczej drożdży. W ciągu ponad dwudziestoletniej (...)
-
prof. Ann Van Soom
Uniwersytet w Gandawie Prof. Ann Van Soom jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie rozrodu zwierząt. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół zapłodnienia in vitro, właściwości plemników, interakcji zarodek – patogen, nowych technologii w inseminacji i rozrzedzalnikach (...)
-
prof. Andrzej Mocek
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (2022) Prof. dr hab. Andrzej Mocek jest nieformalnym, ale niekwestionowanym liderem środowiska naukowego związanego z naukami o glebie, to jest gleboznawstwa i chemii rolnej. Jako renomowany członek społeczności gleboznawców i agronomów polskich pełnił lub (...)
-
prof. Ángel Antonio Carbonell Barrachina
Uniwersytet im. Miguela Hernandeza w Elche (2021) Specjalista z zakresu chemii, twórca hiszpańskiej szkoły analizy sensorycznej, wybitny uczony i pedagog. Od 13 lat współpracuje z uczelnią. Jest przyjacielem i ambasadorem na arenie międzynarodowej całego środowiska akademickiego UPWr. Prof. (...)
-
prof. Tomasz Janowski
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (2019) Prof. dr hab. Tomasz Edward Janowski jest absolwentem Wydziału Weterynaryjnego AR-T w Olsztynie z 1975 r. Pracuje nieprzerwanie w Katedrze Rozrodu Zwierząt z Kliniką macierzystego Wydziału. Od 1997 r. sprawuje funkcję kierownika tej jednostki. W (...)
-
prof. Jörg Hartung
Uniwersytet Medycyny Weterynaryjnej w Hanowerze (2019) Profesor Jörg Hartung urodził się 5 listopada 1944 roku w Marienwerder w Niemczech. Studia z zakresu medycyny weterynaryjnej odbył w latach 1967–1973 na Wydziale Weterynarii Wolnego Uniwersytetu w Berlinie. Po ukończeniu studiów w 1973 roku (...)
-
prof. Wolfgang Keller
Uniwersytet w Stuttgarcie (2018) Profesor Wolfgang Keller urodził się w 1953 roku w Brand-Erbisdorf (Saksonia) w Niemczech. Maturę zdał z wyróżnieniem. Studiował matematykę na Politechnice w Dreźnie w latach 1972–1976. Studia również ukończył z wyróżnieniem. Karierę rozpoczął jako asystent (...)
-
prof. Bogusław Buszewski
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (2018) Profesor Bogusław Buszewski, specjalista z zakresu chemii analitycznej, twórca polskiej szkoły chromatografii, wybitny uczony i pedagog, członek korespondent Polskiej Akademii Nauk, przewodniczący Komitetu Chemii Analitycznej PAN, prezydent (...)
-
prof. Andrzej Grzywacz
SGGW w Warszawie (2017) Profesor Andrzej Grzywacz jest wybitnym leśnikiem, specjalistą z zakresu fitopatologii, mykologii, ochrony lasu oraz ochrony przyrody. Jego działalność naukowa przyczyniła się do rozwoju nauk leśnych, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony lasu. Działalność na polu (...)
-
prof. Zygmunt Litwińczuk
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (2016) Profesor Zygmunt Litwińczuk - rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, ceniony w Polsce i zagranicą specjalista z zakresu hodowli bydła. Swoje naukowe życie związał z zagadnieniami z zakresu hodowli i użytkowanie bydła, hodowli zwierząt oraz (...)
-
prof. Franciszek Adamicki
Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach (2015) Profesor Franciszek Adamicki, ceniony specjalista z zakresu przed- i pozbiorczej fizjologii oraz przechowalnictwa warzyw. Jego osiągnięcia naukowe i organizacyjne oraz szeroki zakres działalności upowszechnieniowej i wdrożeniowej przyczynił się do (...)
-
prof. Zygmunt Pejsak
Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach (2015) Absolwent Wydziału Weterynaryjnego Wyższej Szkoły Rolniczej we Wrocławiu (rocznik 1966-1972), gdzie jego nauczycielami byli m.in. prof. Ryszard Badura, Tadeusz Garbuliński czy Alfred Senze. Stopień doktora nauk wet. (1977) uzyskał w Wyższej (...)
-
prof. Andrzej Mazur
Narodowy Instytut Badań Rolniczych (Institut National de la Recherche Agronomique – INRA) we Francji (2014) Naukowiec o wybitnych osiągnięciach w zakresie żywienia i pato zjologii zwierząt i człowieka, uznany organizator pełniący szereg odpowiedzialnych funkcji, zaangażowany w kierowanie (...)
-
prof. Włodzimierz Grajek
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (2014) Prof. dr hab. Włodzimierz Grajek – specjalista z zakresu biotechnologii, wybitny uczony i pedagog, wieloletni członek Komitetu Biotechnologii PAN i Komitetu Nauk o Żywności PAN, znakomity organizator badań naukowych, twórca Centrum Doskonałości (...)
-
prof. Jerzy Woźnicki
Politechnika Warszawska (2013) Profesor Jerzy Woźnicki specjalista z dziedziny elektroniki, fotoniki oraz IT, profesor nauk technicznych zatrudniony na Politechnice Warszawskiej. Jego zainteresowania i działalność zarówno naukowa, jak i pozaakademicka koncentrują się na: zarządzaniu uczelniami, (...)
-
prof. Jan Gawęcki
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (2012) Specjalista z zakresu żywienia człowieka, twórca polskiej szkoły nutrisensoryki, wybitny uczony i pedagog, wieloletni wiceprzewodniczący Komitetu Nauk o Żywieniu Człowieka PAN, krzewiciel wiedzy o żywieniu, twórca Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o (...)
-
prof. Wojciech Witkiewicz
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu Ośrodek Badawczo-Rozwojowy (2011) Profesor Wojciech Witkiewicz – specjalista chirurg, angiochirurg i transplantolog, organizator i dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu – Ośrodka Badawczo-Rozwojowego, twórca i ordynator (...)
-
prof. Walter Baumgartner
Uniwersytet Weterynaryjny w Wiedniu (2010) Profesor Walter Baumgartner – niekwestionowany w świecie autorytet w dziedzinie chorób przeżuwaczy, niezwykle aktywny badacz i popularyzator osiągnięć naukowych, autor i współautor wielu podręczników i artykułów publikowanych w międzynarodowych, (...)
-
prof. Włodzimierz Bednarski
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski (2009) Członek korespondent Polskiej Akademii Nauk, wybitny specjalista w dziedzinie technologii i biotechnologii żywności, szczególnie w zakresie optymalizacji procesów mikrobiologicznej syntezy białek, lipidów i związków smakowo-zapachowych, modyfikacji (...)
-
prof. Piotr Jan Kowalik
Politechnika Gdańska (2009) Specjalista w dziedzinie hydrologii, gospodarki wodnej, inżynierii sanitarnej, inżynierii środowiska, inżynierii ekologicznej, ekohydrologii, fizyki gleby i fizyki gruntów, wybitny uczony o uznanym autorytecie w kraju i na świecie, ekspert Unii Europejskiej w (...)