wybierz kategorie wiadomości

Inauguracja roku akademickiego 2016/2017

30.09.2016

Ustępujący rektor, Roman Kołacz przekazał insygnia rektorskie Tadeuszowi Trziszce. Ponad 10 tys. studentów, w tym blisko 3 tys. pierwszoroczniaków i cała uczelnia – rozpoczęliśmy kolejny rok akademicki.

Tournée zespołu „Jedliniok”: Rosja i Mongolia

28.09.2016

Tym razem Akademicki Zespół Pieśni i Tańce „Jedliniok” udał się w artystyczne tournée po dalekiej Rosji i Monoglii.

Wrześniowe posiedzenie senatu

28.09.2016

Pierwsze posiedzenie senatu kadencji 2016-2020 upłynęło pod hasłem planów, strategii i spraw organizacyjnych.

Jubileusz 70-lecia profesora Zbigniewa Dobrzańskiego

27.09.2016

Życzenia, słowa uznania, gratulacje i prezenty dla prof. Zbigniewa Dobrzańskiego rozpoczęły dwudniową konferencję naukową „Biotechnologiczne i chemiczne aspekty higieny zwierząt i środowiska. Higiena zwierząt wczoraj, dziś i jutro”.

Najważniejsza w Europie konferencja browarnicza na UPWr

27.09.2016

European Brewery Convention – największa piwna organizacja na świecie – gościła na Wydziale Nauk o Żywności. W pierwszym w Polsce sympozjum wzięła udział rekordowa liczba naukowców z całego świata.

Było pysznie i regionalnie

26.09.2016

Sery od podszewki, pokazy kulinarne, wyróżnienia dla najlepszych winiarzy i serowarów – III Święto Sera i Wina przyciągnęło do Pawłowic smakoszy, znawców, producentów i tych, którzy uczą, jak produkować najlepiej.

Święto Wina: szukajmy zaskoczeń

22.09.2016

Czym właściwie zajmuje się sommelier, czy każde wino zyskuje z wiekiem i jak je połączyć z określonym daniem. „Święto Sera i Wina” to nie tylko wielka uczta, ale i kopalnia wiedzy dla miłośników regionalnych specjałów.

Architektura krajobrazu to nie tylko miasto

20.09.2016

Dolnośląska miejscowość, Dobków, zajęła drugie miejsce w boju o Europejską Nagrodę Odnowy Wsi. Naukowcy z Instytutu Architektury Krajobrazu UPWr mieli w tym swój udział.

Europejska Karta Naukowca na UPWr

19.09.2016

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu będzie ubiegał się o prestiżowe logo „HR Excellence In Research”, przyznawane przez Komisję Europejską – dlatego uczelnia zwiera szyki, mobilizuje zespoły i wdraża standardy Europejskiej Karty Naukowca.

Nauka bez tajemnic, czyli rusza festiwal!

16.09.2016

Już po raz dziewiętnasty wszyscy, którzy chcą wiedzieć, spotkają się na Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Oczywiście nie może na nim zabraknąć Uniwersytetu Przyrodniczego.

Naukowcy UPWr odznaczeni w Kijowie

13.09.2016

Władze Narodowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Kijowie uhonorowały naszych naukowców: profesorowie Alina Wieliczko, Roman Kołacz i Krzysztof Kubiak otrzymali medale za zasługi dla Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, a Józef Nicpoń także tytuł profesora honorowego NUP.

Adam Szewczuk: W zgodzie ze sobą i z ludźmi

08.09.2016

W życiu kieruje się zasadą z Dezyderaty – być w zgodzie ze wszystkimi, o ile to możliwe, nie wyrzekając się siebie. Adam Szewczuk chciał być lekarzem, ale zajął się naukowo ogrodnictwem i dzisiaj nie tylko o brzoskwiniach wie prawie wszystko.

Józef Sowiński: Pozytywista

07.09.2016

Prorektor ds. studenckich i edukacji, prof. Józef Sowiński, wie co to jest ciężka praca na roli. I wie, ile wysiłku i zaangażowania wymaga praca naukowca. Może dlatego najbliższy jest mu pozytywizm, a nie romantyczne zrywy?

Jarosław Bosy: Każdy nosi w sobie talent

06.09.2016

Kiedy został profesorem, sołtys jego rodzinnej wsi wyciął z gazety informację i powiesił na tablicy ogłoszeniowej w dawnej szkole podstawowej. By wszyscy wiedzieli, że to powód do dumy nie tylko w rodzinie Bosych.

Anna Chełmońska-Soyta: Opętana nauką

05.09.2016

Prorektor do spraw innowacji i współpracy z gospodarką była skazana na karierę naukową. Na liście spraw najważniejszych w życiu jest oczywiście rodzina, ale i tak to pracy poświęca najwięcej czasu. Na szczęście rodzina świetnie to rozumie!

Tadeusz Trziszka: Wizjoner i biznesmen

02.09.2016

Na pytanie, dlaczego został naukowcem, profesor Trziszka odpowiada krótko: – Zawsze lubiłem się uczyć, a zawód naukowca wydał mi się bardzo pociągający i z perspektywy lat mogę dzisiaj w pełni świadomie powiedzieć, że nie pomyliłem się w swoich młodzieńczych ocenach.

Nowy rektor UPWr obejmuje obowiązki

01.09.2016

1 września zarządzanie Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu przejmują nowe, wybrane wiosną tego roku władze uczelni. Rektor Tadeusz Trziszka i prorektorzy: Anna Chełmońska-Soyta, Jarosław Bosy, Józef Sowiński, Adam Szewczuk będą kierować uczelnią przez kolejne 4 lata.

Rektor Roman Kołacz kończy drugą kadencję

31.08.2016

Ponad 250 milionów złotych wydanych na inwestycje i remonty na uczelni, skok na 5. miejsce w rankingu innowacyjności miesięcznika „Perspektywy” – to tylko część dorobku ośmiu lat prof. Romana Kołacza na stanowisku rektora Uniwersytetu Przyrodniczego.

Roszek najważniejszym krasnalem we Wrocławiu

17.08.2016

Krasnal-weterynarz, którego można spotkać przed wejściem do Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, zwyciężył w plebiscycie na najważniejszego krasnala w mieście i znajdzie się na najdroższym polu wrocławskiej edycji gry Monopoly Junior.

The Journey – młodzi naukowcy o klimacie

09.08.2016

Przyjechali z całego świata. Francuzi, Holendrzy, Hiszpanie, Brytyjczycy, Niemcy, ale też Kanadyjczycy, Hindusi, Japończycy… Przez tydzień Uniwersytet Przyrodniczy gościł młodych naukowców uczestniczących w szkole letniej poświęconej zagadnieniom ochrony klimatu.

Druga polsko-ukraińska Międzynarodowa Szkoła Letnia

29.07.2016

Wykłady, praca w grupach i wspólne projekty, ale także zwiedzanie, poznawanie innej kultury i dobra zabawa. Po raz drugi Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Państwowy Uniwersytet Przyrodniczy w Kijowie zorganizowały szkołę letnią.