Nauka bez tajemnic, czyli rusza festiwal!

Już po raz dziewiętnasty wszyscy, którzy chcą wiedzieć, spotkają się na Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Oczywiście nie może na nim zabraknąć Uniwersytetu Przyrodniczego.

Czy gleba może być niebezpieczna? Czy zwierzęta mają supermoce (i na czym miałyby one właściwie polegać)? Dlaczego pszczoły są człowiekowi niezbędne do życia i trzeba o nich wiedzieć? Czy grzyby mogą zjadać owady? Czy koń może być lekarzem? Czy ryba to dobra matka (a może ojciec)? Jak poluje pająk?

fot. Tomasz Lewandowski

Tych pytań – i odpowiedzi na nie – jest znacznie więcej. Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu po raz dziewiętnasty będą się dwoić i troić, tłumaczyć, pokazywać i zdradzać tajemnice niezwykłego świata nauki.

fot. Tomasz Lewandowski

Zapraszamy na wykłady, warsztaty i ćwiczenia w laboratoriach, podczas których będzie można na przykład dowiedzieć się, jak działa ludzka stopa – Leonardo da Vinci powiedział, że jest ona machiną o mistrzowskiej konstrukcji oraz dziełem sztuki (kto wie, że łącznie stopa składa się z aż 26 kości otoczonych mięśniami o łącznej długości około 5,7m, 107 mięśni, żył, tętnic, nerwów o całkowitej długości 1,6km oraz setek tysięcy gruczołów potowych? 52 kości, które znajdują się razem w obydwu stopach stanowi 1/4 kości w całym ciele!).

fot. Tomasz Lewandowski

Czekamy na Was, by wspólnie poznawać świat roślin, zwierząt i człowieka. Wszystkie zajęcia są bezpłatne!

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png