wybierz kategorie wiadomości

XXVIII Międzynarodowa Konferencja SKN-ów na UPWr

25.04.2024

25 kwietnia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbyła się 28. Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych.

Minister Rolnictwa na posiedzeniu KRURiP w Złotówku

25.04.2024

Na UPWr gościł w środę Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski, zaproszony na posiedzenie Konferencji Rektorów Uczelni Rolniczych i Przyrodniczych. – Była to okazja do poznania nowego ministra i rozmowy, m.in. o programach sieciowych uczelni czy stażach w jednostkach podległych ministerstwu – wylicza prof. Jarosław Bosy, rektor UPWr i przewodniczący KRURiP.

Dzień Ziemi z EU GREEN

22.04.2024

UPWr dołączył do obchodów Światowego Dnia Ziemi w ramach sojuszu EU GREEN – studenci mieli okazję zażyć trochę ruchu, porozmawiać o well-being, ale też posprzątać tereny wokół Odry, czy wziąć udział w warsztatach sadzenia roślin.

Jeden program, dwa wydarzenia. EU GREEN Innovation Days za nami

16.04.2024

Podczas trzydniowego wydarzenia skupionego wokół innowacyjnych rozwiązań technologicznych i start-upów uczestnicy mieli okazję wyposażyć się w wiedzę, narzędzia, odwagę, a przede wszystkim inspirację do własnych przedsięwzięć biznesowych.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych na UPWr

15.04.2024

Już po raz kolejny byliśmy organizatorem wojewódzkiego etapu 47. Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych (OWiUR). To jeden z najstarszych i najbardziej renomowanych konkursów wiedzy oraz praktycznych umiejętności w Polsce.

Absolutoria Wydziału Medycyny Weterynaryjnej - galeria

15.04.2024

W miniony weekend absolwenci weterynarii spotkali się na uroczystych absolutoriach, podczas których odebrali pamiątkowe dyplomy. Uhonorowano również osoby zasłużone dla Wydziału Medycyny Weterynaryjnej medalami.

Za nami X Szalona Studencka Noc Naukowa

12.04.2024

Po kilkuletniej przerwie Szalona Studencka Noc Naukowa wróciła ze zdwojoną siłą. Były pokazy kół naukowych, wykład z gościem specjalnym, konkursy i wiele innych atrakcji.

Rusza XV edycja akcji DKMS na UPWr „HELPERS’ GENERATION”

10.04.2024

Już 15 kwietnia rusza akcja rejestracji potencjalnych dawców na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, organizowana w ramach Fundacji DKMS. Misja fundacji – znalezienie dawcy dla każdego pacjenta chorującego na nowotwór krwi, potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych – realizowana jest w dużej mierze przez inicjatywy lokalne, takie jak ta na uczelni.

Wyzwanie Kiplin „Get Active" – krok ku zdrowszej przyszłości

03.04.2024

W ramach inicjatywy łączącej technologię z promowaniem aktywności fizycznej, Uniwersytet w Angers ogłosił wyzwanie „Get Active". To wydarzenie, zaplanowane na okres od 8 do 28 kwietnia 2024 roku, ma przeciwdziałać negatywnym skutkom siedzącego trybu życia. Ponadto, stanowi zaproszenie do przyjacielskiej rywalizacji między uczelniami wchodzącymi w skład sojuszu EU GREEN.

Życzenia wielkanocne

Radosnych, rodzinnych i dobrych Świąt Wielkiej Nocy!

Studentka UPWr Akademicką Mistrzynią Polski w ergometrze wioślarskim

26.03.2024

Studentka weterynarii Meriam Mamieliekova zdobyła w Warszawie złoty medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w ergometrze wioślarskim.

Godzina dla Ziemi z UPWr

26.03.2024

Godzina dla Ziemi 2024. Polska przystąpiła do akcji WWF już po raz 17. W kampanii tym razem poświęconej złemu stanowi rzek nie zabrakło Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Podziękowania rektora elekta

26.03.2024

Podziękowania rektora elekta prof. Krzysztofa Kubiaka dla społeczności akademickiej UPWr.

Minister nauki na UPWr

14.03.2024

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu spotkał się z rektorami uczelni dolnośląskich i studentami. Mówił o finansowaniu badań, inwestycjach, funduszach na podwyżki i remonty i budowę akademików.

Prof. Krzysztof Kubiak nowym rektorem UPWr

12.03.2024

Prof. Krzysztof Kubiak z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej został nowym rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Kadencję rozpocznie 1 września 2024 r.

Rekordowy Dzień Otwarty na UPWr

08.03.2024

W Dniu Otwartym na kampusie grunwaldzkim UPWr wzięło udział około tysiąca osób! Licealiści się tłumnie zgromadzili, przekraczając tym samym liczby z poprzednich lat. Wydarzenie, pod hasłem „zasiej naukę", stało się platformą nie tylko do prezentacji oferty edukacyjnej uczelni, ale także do inspiracji i zachęcenia młodych ludzi do nauki.

Inspiration Day na UPWr – pierwszy krok dla przedsiębiorców

05.03.2024

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zorganizował inauguracyjne wydarzenie programu EU GREEN Entrepreneur Journey – Inspiration Day. To inicjatywa mająca na celu wspieranie i inspirację studentów, doktorantów i naukowców, pragnących wkroczyć na ścieżkę przedsiębiorczości technologicznej.

Kandydaci na rektora UPWr

05.03.2024

Programy wyborcze kandydatów na rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w kadencji 2024-2028.

Wyróżnieni za zasługi dla Wrocławia

27.02.2024

Dr Grzegorz Sapikowski z medalem „Merito de Wratislavia” – „Zasłużony dla Wrocławia”. Lekarz medycyny weterynaryjnej z Katedry Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów wyróżnienie odebrał podczas 52. Wrocławskiej Księgi Pamięci.

Ewaluacja i podwyżki. Przed spotkaniem z ministrem

26.02.2024

Zmiany w procesie ewaluacji, powrót Narodowego Centrum Badań i Rozwoju do ministerstwa i audyt tej instytucji – to tylko niektóre zmiany i wyzwania, jakie czekają środowisko akademickie w najbliższym czasie.

„Zasiej naukę” hasłem tegorocznego Dnia Otwartego

16.02.2024

Już 7 marca 2024, o godzinie 10:00, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu otworzy drzwi dla wszystkich zainteresowanych studiami przyrodniczymi. Pod hasłem „Zasiej naukę" uczelnia zaprasza zarówno grupy zorganizowane, jak i osoby indywidualne do wzięcia udziału w Dniu Otwartym kampusu grunwaldzkiego.

• 1
  • 2