Nowi szefowie rad naukowych dyscyplin

Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wręczył powołania nowym przewodniczącym i wiceprzewodniczącym rad naukowych dyscyplin.

Rektor UPWr, prof. Krzysztof Kubiak powołał nowych przewodniczących i wiceprzewodniczących rad naukowych dyscyplin na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w kadencji 2024-2028.

Przewodniczącym dyscypliny Inżynieria lądowa, geodezja i transport ponownie został prof. Krzysztof Sośnica, Inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka – prof. Justyna Hachoł, Nauki biologiczne – prof. Edyta Kostrzewa-Susłow, Rolnictwo i ogrodnictwo – prof. Józef Sowiński, Technologia żywności i żywienia – prof. Anna Dąbrowska, Weterynaria – prof. Arkadiusz Miążek, Zootechnika i rybactwo – prof. Heliodor Wierzbicki, Geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna – prof. Jan Kazak, Biotechnologia – prof. Zbigniew Lazar.

W uroczystości wzięli też udział prorektorzy ds. relacji społeczno-gospodarczych, prof. Szymon Szewrański i ds. nauki, prof. Andrzej Zachwieja. Zarówno rektor, jak i pororektorzy podkreślili, że nowo powołanych przewodniczących czeka wiele wyzwań związanych z ewaluacją dyscyplin naukowych, życzyli im też powodzenia i wytrwałości w pracy.

Do zadań rady naukowej dyscypliny należy nadawanie stopni naukowych w dyscyplinie, współpraca ze szkołą doktorską, udział w ocenie postępów w zakresie przygotowania rozpraw doktorskich w danej dyscyplinie w szkole doktorskiej, udział w opracowaniu strategii rozwoju dyscypliny, w szczególności identyfikacja priorytetowych problemów i kierunków badawczych oraz udział w opracowaniu kryteriów okresowej oceny nauczycieli akademickich.

opr. kk

25.09.2024
Galeria zdjęć

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png