wybierz kategorie wiadomości

Pomagamy Kasi – to nam pasi

21.12.2020

Katarzyna Wojtysiak. Pełna pomysłów i pasji, kochająca konie i uwielbiana przez studentów – po ciężkim wypadku samochodowym wymaga wsparcia. Przyjaciele organizują zbiórkę na jej rehabilitację.

Porady przyrodników na święta

21.12.2020

Kilka porad od ekspertów UPWr na czas przedświątecznych przygotowań – o niezdrowym smażeniu i zdrowych rybach, o kupowaniu karpi i choinek oraz świątecznych spacerach.

Grudniowe posiedzenie senatu

21.12.2020

Senatorowie uchwalili tryb i kryteria oceny nauczycieli, która zostanie przeprowadzona w 2025 r. oraz warunki rekrutacji i program kształcenia w Szkole Doktorskiej UPWr. Zatwierdzili także zmiany w statucie uczelni.

UPWr charytatywnie

18.12.2020

Studenci i pracownicy UPWr pomagają cały rok, nie tylko na święta. Jednak to w grudniu i styczniu ta pomoc jest szczególnie potrzebna i widoczna.

Powołano Radę Uczelni Uniwersytetu Przyrodniczego

17.12.2020

Senat Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na wniosek rektora prof. Jarosława Bosego powołał nową Radę Uczelni. Rada w obecnym składzie będzie działać do końca kadencji w 2023 roku.

Prof. Tadeusz Trziszka z Dolnośląskim Kluczem Sukcesu

17.12.2020

Profesor Tadeusz Trziszka, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w latach 2016-2020, został wyróżniony Dolnośląskim Kluczem Sukcesu – za wybitne osiągnięcia naukowe i dydaktyczne.

100 dni przyspieszania

08.12.2020

Intensywnie. Konkretnie. Wszystko równocześnie. Takie określenia padają najczęściej, jeśli w otoczeniu prof. Jarosława Bosego zapytać, jak się pracuje z nowym rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Mija właśnie 100 dni odkąd prof. Bosy objął funkcję rektora.

Listopadowe posiedzenie senatu

30.11.2020

Senatorowie powołali Radę Uczelni na kadencje 2021-2024, przegłosowali zmiany do Statutu UPWr oraz zmiany osobowe i regulaminowe w komisjach senackich.

Święto uczelni

13.11.2020

Uniwersytet Przyrodniczy w rocznicę wykładu inaugurującego pierwszy rok akademicki w polskim Wrocławiu tradycyjnie obchodzi Święto uczelni. W tym roku inne niż dotychczasowe – bez uroczystości wręczenia doktoratu honoris causa, akademii, spotkań. Jedno jednak jest niezmienne: docenienie tych, którzy swoją pracą budują markę UPWr i jej sukcesy.

Święto wrocławskiej nauki

10.11.2020

Sala 305 w budynku politechniki. 15 listopada 1945 roku, godzina 9.30 – tego dnia wykładem prof. Kazimierza Idaszewskiego rozpoczął się w polskim Wrocławiu pierwszy powojenny rok akademicki 1945/1946. Na weterynarii wykłady rozpoczęły się niecałe dwa tygodnie później.

Październikowe posiedzenie senatu

03.11.2020

Podczas zdalnego posiedzenia senatorowie wprowadzili zmiany do statutu uczelni oraz powołali komisje do spraw badań naukowych, studenckich i edukacji, statutową oraz Doraźną Komisję ds. Aktualizacji Strategii Rozwoju Uczelni do 2030 roku.

Apel Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich

30.10.2020

Stanowisko Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich w sprawie aktualnej sytuacji społecznej oraz apel do studentów, doktorantów i wspólnoty akademickiej.

Wspólny apel rektorów uczelni Wrocławia i Opola

29.10.2020

Rektorzy Uczelni Wyższych Wrocławia i Opola przygotowali wspólny apel do rządu oraz wszystkich sił politycznych i instytucji o współpracę i znalezienie najszybszej drogi pokojowego rozwiązania sporu wokół wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Koronawirus – komunikaty

Najważniejsze informacje o pracy i nauce na UPWr w czasie pandemii.

Apel rektora

26.10.2020

„Tworzymy wspólnotę, której największą wartością jest jej różnorodność. W niej jest nasza siła, otwartość, z niej wynika umiejętność dyskusji, która oznacza jedno: pełną wzajemnego szacunku wymianę poglądów, niejednokrotnie odmiennych” – pisze rektor prof. Jarosław Bosy.

Prof. Jan Twardoń prezesem Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych

20.10.2020

Profesor Jan Twardoń, specjalista z zakresu rozrodu zwierząt, fizjologii i patologii gruczołu mlekowego, objął funkcję prezesa Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych w kadencji 2020-2023.

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021

08.10.2020

Kilkadziesiąt osób w auli im. Jana Pawła II, ponad 600 przed monitorami swoich komputerów – uroczysta inauguracja roku akademickiego 2020/2021 i przekazanie władzy rektorskiej przez prof. Tadeusza Trziszkę prof. Jarosławowi Bosemu miało wyjątkowy przebieg.

Środowiskowa inauguracja roku akademickiego 2020/2021 za nami

01.10.2020

Dystans, maseczki, ograniczona liczba uczestników – środowiskowa inauguracja roku akademickiego 2020/2021 była inna niż dotychczasowe. Nie zmieniło się jedno: świadomość znaczenia nauki dla rozwoju regionu i studiów dla każdego studenta.

Wrześniowe posiedzenie senatu

28.09.2020

Podczas pierwszego posiedzenia Senatu UPWr kadencji 2020-2024 zatwierdzono roczny plan prac senatu, wprowadzono zmiany warunków rekrutacji do szkoły doktorskiej i powołano przewodniczących kluczowych senackich komisji.

Nowo powołany profesor Robert Kupczyński z Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt o mądrości krów, ich wpływie na rozwój cywilizacji, żywności funkcjonalnej i o tym, co stosunek do zwierząt mówi o człowieku.

Prof. Kupczyński: – Mleko w moim domu jest zawsze

25.09.2020