Listopadowe posiedzenie senatu

Senatorowie powołali Radę Uczelni na kadencje 2021-2024, przegłosowali zmiany do Statutu UPWr oraz zmiany osobowe i regulaminowe w komisjach senackich.

Na początku stwierdzono prawomocność posiedzenia senatu, które odbywało się w trybie wideokonferencji, zatwierdzono porządek dzienny obrad i skrócony protokół z poprzedniego senatu.

Rektor prof. Jarosław Bosy przedstawił kandydatów do Rady Uczelni na 4-letnią kadencję rozpoczynającą się 1 stycznia 2021 r. Senatorowie powołali członków rady zgodnie z propozycjami rektora, wybrali jej przewodniczącego oraz powołali radę. Od 2021 r. organ będzie działał w składzie:

• Marek Woron – przewodniczący rady,
  • dr Tomasz Han,
  • prof. Joanna Mąkol,
  • prof. Tadeusz Stefaniak,
  • prof. Antoni Szumny,
  • prof. Andrzej Tomko,
  • przewodniczący Samorządu Studentów UPWr – obecnie Wiktoria Drwięga.

Podczas listopadowego posiedzenia senatorowie podjęli także uchwały w sprawie:

• Zmian do statutu uczelni dotyczących możliwości odebrania honorowych tytułów i wyróżnień uczelni. Tytuł doktora honoris causa i profesora honorowego UPWr może odebrać senat uczelni na wniosek rektora. Senat może także pozbawić medalu „Zasłużony dla Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu” oraz odwołać nadanie imienia osób zasłużonych jednostkom, gmachom, salom itp. Rektor może pozbawić odznaki „Zasłużony dla Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu” oraz statuetek Sapere aude i Sapere auso.
  • Zmian poszerzających składy senackich komisji: badań naukowych oraz spraw studenckich i edukacji.
  • Zatwierdzenia zmian do regulaminów komisji: badań naukowych, spraw studenckich i edukacji oraz statutowej.
wydarzenia