wybierz kategorie wiadomości

Dolnośląski Festiwal Nauki 2020

21.09.2020

Dolnośląski Festiwal Nauki. 23. edycja DFN, odbywa się pod hasłem „Nauka 2.0”. W tegorocznej edycji, choć spotkaliśmy się online też było naukowo.

9 mln z MNiSW na przebudowę Arki

31.08.2020

Minister nauki i szkolnictwa wyższego, Wojciech Murdzek przekazał UPWr dotację w wysokości ponad 9 mln zł na przebudowę akademika na Biskupinie. Powstaną małe, niezależne mieszkania.

Państwowa Rada Gospodarki Wodnej piątej kadencji będzie działać w nowym składzie do 2023 roku. Jednym z jej członków jest prof. Tomasz Kowalczyk, dyrektor Instytutu Kształtowania i Ochrony Środowiska UPWr.

Prof. Kowalczyk i nowa Państwowa Rada Gospodarki Wodnej

10.08.2020

UPWr w rankingu „Perspektyw” 2020

17.07.2020

UPWr na 5. miejscu pod względem potencjału naukowego. Geodezja i kartografia oraz kierunki o żywieniu i żywności najlepsze w kraju.

Co łączy pandemię, chrupki, rzekę i hydraulikę? Dr Maciej Gruszczyński i Jan Błotnicki, którzy pracując nad prototypem urządzenia do badania prędkości wody, a między pomiarami terenowymi a pandemią, skonstruowali bezdotykowy dozownik płynu do dezynfekcji dłoni.

Czasem trzeba coś z siebie dać

16.07.2020

W rankingu opartym na bazie Web of Science UPWr zajął 347. miejsce na świecie i 8. w Polsce pod względem wpływu naukowego publikacji oraz odpowiednio 330. i 3. miejsce w zestawieniu uwzględniającym publikacje gold open access.

UPWr w CWTS Leiden Ranking 2020

15.07.2020

Trwa II nabór na studia na UPWr. Już dziś można wybierać spośród 28 przyrodniczych kierunków studiów i rejestrować się w systemie.

Rekrutacja na rok akademicki 2020/2021

07.07.2020

Drużyna nowego rektora

06.07.2020

Prof. Jarosław Bosy, który 1 września przejmie z rąk rektora Tadeusza Trziszki stery Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, skompletował zespół prorektorów.

W nauce obok samej nauki najważniejsze są kontakty. Ich budowaniu służy program wsparcia wymiany stypendialnej PROM. W tym roku skorzystali z niego Karolina Tkacz, Igor Turkiewicz i Tomasz Noszczyk.

PROM. Jak to się robi w Ameryce?

03.07.2020

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu kolejny raz znalazł się w Rankingu Szanghajskim – w dwóch dyscyplinach: weterynarii oraz food science and technology.

Uniwersytet Przyrodniczy w Rankingu Szanghajskim 2020

01.07.2020

Senat to jeden z najważniejszych organów uczelni. Przed nami wybory senatorów, którzy 4-letnią kadencję rozpoczną 1 września 2020 r.

Wybory nowego Senatu UPWr

01.07.2020

Dr Grzegorz Bury i dr Magda Mielczarek zostali stypendystami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i znaleźli się w gronie 200 najlepszych młodych polskich naukowców.

Przyznano stypendia ministra nauki. Mamy dwa

30.06.2020

26 czerwca w Auli Jana Pawła II odbyło się ostanie posiedzenie Senatu UPWr w kadencji 2016-2020: przyjęto sprawozdanie rektora z działalności uczelni w 2019 r. i podsumowano ostatnie 4 lata.

Czerwcowe posiedzenie senatu

29.06.2020

Antropolodzy i archeolodzy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu badają pozostałości po wczesnośredniowiecznych grodach i cmentarzysku na Górnych Łużycach. I zbierają informacje o ludziach, którzy je stworzyli.

Naukowcy z UPWr badają łużyckie grody

26.06.2020

Animacja poświęcona dyscyplinie inżynieria lądowa i transport to kolejny z cyklu filmów o wiodących dyscyplinach UPWr. Przedstawiamy w nich najważniejsze problemy, na które odpowiedzi i rozwiązań poszukują nasi naukowcy.

Animacje o dyscyplinach: inżynieria lądowa i transport

24.06.2020

W maseczkach i rękawiczkach i co najważniejsze twarzą w twarz – na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu zajęcia odbywają się już nie tylko on-line.

Zajęcia już nie tylko on-line

23.06.2020

Prof. Jarosław Bosy, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą, został nowym rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Kadencję rozpocznie 1 września 2020 r.

Prof. Jarosław Bosy nowym rektorem UPWr

19.06.2020

Majowe posiedzenie senatu

29.05.2020

Kolejne zdalne posiedzenie Senatu UPWr, a na nim m.in. wprowadzenie możliwości wyboru rektora w głosowaniu elektronicznym i zmiany w Regulaminie studiów dotyczące zdalnego egzaminowania w nadchodzącej sesji.

Lekarze weterynarii w UPWr znów leczą

14.05.2020

Ambulatoria weterynaryjne przy klinikach na Uniwersytecie Przyrodniczym znów przyjmują pacjentów. Warunki: trzeba się umówić telefonicznie, a właściciele powinni przychodzić z pupilem pojedynczo.

Drugie kwietniowe posiedzenie senatu

27.04.2020

Drugie zdalne posiedzenie senatu w tym miesiącu, a na nim m.in. nowy regulamin studiów i szkoły doktorskiej, sprawozdanie z nauczania zdalnego oraz najlepsze koła naukowe roku akademickiego 2018/2019.

Dni Otwarte on-line

16.04.2020

17 kwietnia UPWr otwiera się dla przyszłych studentów. W tym roku wyjątkowo, bo wirtualnie, będzie można wziąć udział w tematycznych wykładach, zadać studentom wszystkie mniej i bardziej nurtujące pytania oraz sprawdzić, czym zajmuje się studencki samorząd.