Animacja poświęcona dyscyplinie inżynieria lądowa i transport to kolejny z cyklu filmów o wiodących dyscyplinach UPWr. Przedstawiamy w nich najważniejsze problemy, na które odpowiedzi i rozwiązań poszukują nasi naukowcy.

Animacje o dyscyplinach: inżynieria lądowa i transport

To już piąta animacja o wiodących dyscyplinach naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Film poświęcony dyscyplinie inżynieria lądowa i transport porusza takie tematy jak badanie deformacji skorupy ziemskiej i zmian klimatu, ulepszanie prognoz pogody w celu zapobiegania skutkom ekstremalnych zjawisk pogodowych, budowa nowoczesnych miast z wykorzystaniem inteligentnych technologii oraz precyzja pozycjonowania m.in. w pojazdach autonomicznych.

24.06.2020
wydarzenia