Animacje o dyscyplinach: biologia

Nauki biologiczne – trzecia animacja o wiodących dyscyplinach UPWr opowiada o głównych obszarach badawczych naszych naukowców w tym zakresie.

Inżynieria metaboliczna mikroorganizmów, wykorzystanie drożdży, grzybów strzępkowych i bakteriofagów m.in. do produkcji biopaliw, rozkładu plastiku i walki z chorobami, na które przestają działać antybiotyki, komórki macierzyste, które mogą pomóc w zwalczaniu otyłości, cukrzycy czy osteoporozy. To tylko z niektóre problemów, które badają naukowcy UPWr w zakresie nauk biologicznych. Opowiada o nich trzecia z cyklu siedmiu animacji przedstawiających dyscypliny wiodące Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

ster_logotypy

Program jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt pozakonkursowy pt. „Wsparcie zdolności instytucjonalnej polskich uczelni poprzez tworzenie i realizację międzynarodowych programów studiów", realizowany w ramach Działania określony we wniosku o dofinansowanie projektu nr POWR.03.03.00-00-PN16/18.

mj

wydarzenia