Animacje o dyscyplinach: weterynaria

Druga z animacji o siedmiu wiodących dyscyplinach Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu poświęcona jest weterynarii.

Ginące gatunki, problem z rozrodem rasowych psów i kotów oraz zwierząt hodowlanych, pozostałości leków podawanych zwierzętom w żywności, choroby przenoszące się ze zwierząt na ludzi, brak skutecznych terapii na takie choroby jak padaczka, niewydolność serca, nowotwory – na te problemy szukamy odpowiedzi na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w zakresie weterynarii i o tym, opowiada druga (z siedmiu) animacja o naszych dyscyplinach.

Animacje powstały na potrzeby promocji rekrutacji do Szkoły Doktorskiej UPWr i wiodących dyscyplin. Prezentują obszary badawcze, w których specjalizują się naukowcy UPWr. Konsultowane z przedstawicielami dyscyplin przedstawiają najważniejsze problemy, na które odpowiedzi i rozwiązań poszukują naukowcy na całym świecie, również we Wrocławiu.

ster_logotypy
Program jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt pozakonkursowy pt. „Wsparcie zdolności instytucjonalnej polskich uczelni poprzez tworzenie i realizację międzynarodowych programów studiów", realizowany w ramach Działania określony we wniosku o dofinansowanie projektu nr POWR.03.03.00-00-PN16/18.
mj