Animacje o dyscyplinach: żywność

UPWr ma 7 wiodących dyscyplin naukowych, w których prowadzi kształcenie studentów i doktorantów oraz badania naukowe. O każdej z dyscyplin powstaje animowany film – pierwszy z cyklu poświęcony jest technologii żywności i żywienia.

Na potrzeby promocji rekrutacji do Szkoły Doktorskiej UPWr w siedmiu dyscyplinach i samych dyscyplin powstają filmy animowane, prezentujące obszary badawcze, w których się specjalizujemy. Konsultowane z przedstawicielami dyscyplin przedstawiają najważniejsze problemy, na które odpowiedzi i rozwiązań poszukują naukowcy na całym świecie, również we Wrocławiu.

Pierwszy film z cyklu poświęcony jest dyscyplinie technologia żywności i żywienia. Porusza m.in. temat wzrostu zapotrzebowania na żywność, powstających przy jej produkcji odpadów, chorób dietozależnych i obiegających Internet, często sprzecznych informacji na temat tego, co w żywności zdrowe.

Autorem animacji jest Michał Basiura.

ster_logotypyProgram jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt pozakonkursowy pt. „Wsparcie zdolności instytucjonalnej polskich uczelni poprzez tworzenie i realizację międzynarodowych programów studiów", realizowany w ramach Działania określony we wniosku o dofinansowanie projektu nr POWR.03.03.00-00-PN16/18.

mj