Animacje o dyscyplinach: rolnictwo i ogrodnictwo

W cyklu animacji o wiodących dyscyplinach naukowych uczelni przedstawiamy najważniejsze problemy, na które odpowiedzi i rozwiązań poszukują naukowcy na całym świecie, również na UPWr. Dziś prezentujemy dyscylinę rolnictwo i ogrodnictwo.

Czwarta z cyklu animacji została poświęcona dyscyplinie rolnictwo i ogrodnictwo i porusza takie zagadnienia jak: zabezpieczenie bezpieczeństwa żywnościowego przy rosnącym zapotrzebowaniu na żywność, wpływ rolnictwa na zmiany klimatu i wpływ zmian klimatu na rolnictwo, przyspieszona wegetacja roślin spowodowana globalnym ociepleniem, nadmierne opryski kumulujące się w jedzeniu, nieprawidłowe nawożenie, które degraduje glebę.

wydarzenia