wybierz kategorie wiadomości

UPWr radzi: jak pomóc psu w sylwestra

27.12.2018

We Wrocławiu nie będzie w tym roku pokazu sztucznych ogni w sylwestra, ale to nie znaczy, że nasze psy są bezpieczne. Jak uchronić je przed petardami fajerwerkami, odpalanymi na osiedlach, pod blokami i na podwórkach?

Ekspert UPWr: wigilia może być lekkostrawna

24.12.2018

Prof. Monika Bronkowska z Katedry Żywienia Człowieka o tym, czy święta mogą być dietetyczne, jakie przyprawy nam pomogą przy przejedzeniu i na co zwrócić uwagę, przygotowując świąteczne smakołyki.

Życzenia Świąteczne

21.12.2018

Radości z rzeczy ważnych i codziennych. Życzliwości ludzi i świata. Spełnienia marzeń i cennych chwil z bliskimi. Dobrych, wesołych i rodzinnych świąt oraz satysfakcji w życiu zawodowym w nowym, 2019 roku.

Ekspert UPWr: jak mówią zwierzęta

21.12.2018

Zanim w Wigilię powiedzą, co o nas myślą… Rozmowa z dr Julią Miller, weterynarzem i behawiorystką, o komunikowaniu się zwierząt.

Grudniowe posiedzenie senatu

20.12.2018

Podczas ostatniego posiedzenia senatu w 2018 roku zatwierdzono m.in. prowizorium planu rzeczowo-finansowego na rok 2019 i roczny wymiar zadań dydaktycznych nauczycieli akademickich i zasady rozliczania godzin dydaktycznych.

Konwent UPWr zakończył działalność

19.12.2018

Konstytucja dla Nauki, czyli Ustawa 2.0 likwiduje konwenty działające przy uczelniach. Na ostatnim posiedzeniu Konwentu Uniwersytetu Przyrodniczego padły słowa podziękowania za wspólną pracę, ale rozmawiano też o planach na przyszłość.

Opus 15: prawie 4 mln zł dla UPWr

13.12.2018

Pięcioro naukowców Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zdobyło granty w konkursie Narodowego Centrum Nauki – Opus 15. Ich łączna wartość to niemal 4 mln zł.

Co musimy wiedzieć o globalnym ociepleniu

10.12.2018

V raport IPCC, Międzyrządowego Zespołu ds. Zmiany Klimatu nie pozostawia wątpliwości – epoka antropocenu to gwałtowne przyspieszenie. Przedstawiamy najważniejsze wnioski z analiz, jakie zostały przekazane uczestnikom szczytu klimatycznego ONZ w Polsce.

Zbiórka dla dr Dagmary Orzeł

10.12.2018

Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności organizuje zbiórkę dla dr Dagmary Orzeł – koleżanki, współpracownicy, nauczycielki, naukowczyni – i przedświątecznie zaprasza do pomocy.

XVII Dzień Aktywności Studenckiej – fotorelacja

06.12.2018

Dzień Aktywności Studenckiej to co roku okazja do zaprezentowania działalności studentów i nagrodzenia tych najlepszych.

Preludium 15: granty dla doktorantów

05.12.2018

Katarzyna Godlewska z Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego i Grzegorz Bury z Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji zdobyli w sumie ponad 400 tys. zł na swoje badania.

Listopadowe posiedzenie senatu i nowe dęby na Pawłowicach

03.12.2018

Podczas posiedzenia senatu omówiono m.in. zmiany w strukturach organizacyjnych uczelni związane z ustawą 2.0, a zaraz po nim na Pawłowicach posadzono dwa symboliczne dęby.

Absolutorium Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego – fotorelacja

03.12.2018

Dyplomy ukończenia studiów odebrali w zeszłą sobotę absolwenci Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Absolutorium Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności – fotorelacja

26.11.2018

Kolejni absolwenci Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności odebrali dyplomy ukończenia studiów. Wręczono też dyplomy aż 14 doktorom.

Jubileusz prof. Janeczka: – A chciałem być architektem

20.11.2018

Prof. Witold Janeczek nie tylko o tym, dlaczego wybrał weterynarię, jak zmieniał się stosunek do zwierząt gospodarskich i towarzyszących i o co warto walczyć w życiu.

Absolutorium Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt – fotorelacja

19.11.2018

Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt rozdał dyplomy swoim absolwentom, którzy mieli okazję wysłuchać ostatniego wykładu w murach Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Profesorem honorowym UPWr został Radosław Ratajszczak.

Święto Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

15.11.2018

14 listopada Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu uroczyście obchodził swoje święto. Z tej okazji nagrodzono najlepszych naukowców i wieloletnich pracowników oraz nadano tytuł doktora honoris causa prof. Wolfgangowi Kellerowi.

Absolutorium Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji - fotorelacja

13.11.2018

Absolwenci Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu świętowali odebranie dyplomów.

Październikowe posiedzenie senatu

29.10.2018

Senatorowie zatwierdzili m.in. korekty planu rzeczowo-finansowego na 2018 rok. Prorektorzy przekazali informacje o planach działań swoich działów oraz wprowadzaniu ustawy 2.0.

Wracają Wieczory Pawłowickie

25.10.2018

Koncert inaugurujący sezon artystyczny 2018/2019 będzie hołdem dla zmarłego w kwietniu prof. Jerzego Monkiewicza – mówi prof. Jan Twardoń, nowy prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Pałacu Wrocław Pawłowice.

IV Noc Laboratoriów - fotorelacja

22.10.2018

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu po raz czwarty otworzył się dla wrocławian podczas Nocy Laboratoriów. Wspólnie z firmą Tołpa zaprosiliśmy mieszkańców do laboratorium kosmetycznego.