wybierz kategorie wiadomości

Akademia Dobrego Piwa – medale dla najlepszych

28.05.2018

Po raz drugi przyznaliśmy dyplomy i medale najlepszym piwom zgłoszonym do konkursu Akademia Dobrego Piwa. Jury przewodniczył międzynarodowy sędzia Rafał Kowalczyk, który podkreślił wysoki poziom tegorocznego konkursu, w którym oceniano ponad 80 piw.

Dni Przyrodników 2018

28.05.2018

Dopisała i pogoda, i ludzie – na Pawłowicach spotkali się studenci, pracownicy i przyjaciele UPWr. Było dobre jedzenie, muzyka, sport, atrakcje dla dzieci i ciekawostki dla dorosłych. Dni Przyrodników i Jarmark Pawłowicki 2018 uznajemy za udane!

Dni Przyrodników już po raz dziewiąty!

23.05.2018

Podczas tegorocznych – dziewiątych już Dni Przyrodników jak co roku odbędzie się Jarmark Pawłowicki, podczas którego przygotowano wiele atrakcji dla gości z rodzinami. Wspólna zabawa rozpocznie się już w piątek 25 maja zawodami sportowymi.

Powstanie park linearny Wrocław-Fabryczna

18.05.2018

Park linearny Wrocław-Fabryczna powstanie na terenie nieczynnej bocznicy kolejowe we Wrocławiu – w rejonie ulic Strzegomskiej i Fabrycznej. Będzie to pierwsza inwestycja w mieście łącząca nowe obiekty biurowe z ogólnodostępnym terenem zielonym.

Szlaki pocztowe – wystawa dr Anny Borcz

15.05.2018

Obrazy i kolaże dr Anny Borcz z Instytutu Architektury Krajobrazu nawiązujące do rodzinnych tradycji i pocztowych szlaków, którymi wędrowała rodzinna korespondencja można oglądać w patio gmachu głównego. Wystawa potrwa do 15 czerwca.

Piastowski Ekoogród w stacji badawczej UPWr w Psarach

15.05.2018

Uczniowie ze szkół podstawowych w gminie Wisznia Mała uczestniczą w projekcie „Piastowski Ekoogród”, podczas którego poznają ekologiczne metody upraw warzyw, owoców i ziół.

Pochód Juwenaliowy 2018 – fotorelacja

14.05.2018

Tradycyjny pochód juwenaliowy przeszedł ulicami Wrocławia – studenci odebrali klucze do miasta i rozpoczęli wspólne Juwenalia Wrocławskie.

Ogólnopolskie Dni Biotechnologii

11.05.2018

Miasto krasnali na tropie mikrożycia – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna edycja Ogólnopolskich Dni Biotechnologii, podczas których 12 maja przy ul. Kuźniczej będzie można spotkać koła naukowe UPWr.

Dzień Odry – zapraszamy do wodnych doświadczeń

10.05.2018

Będą koncerty, rodzinne regaty kajakarskie, akademickiego wyścigi na ergometrach wioślarskich o puchar Viadrusa, czyli boga Odry. Na tegorocznym Dniu Odry będziemy też i my.

NAWA – Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej

27.04.2018

Powołana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego NAWA ma wspierać i promować polską naukę, odpowiadać za długofalową politykę naukową w aspekcie międzynarodowym i przyznawać środki studentom, naukowcom i instytucjom naukowym.

Kwietniowe posiedzenie senatu

27.04.2018

Podczas posiedzenia senatu podjęto uchwały dotyczące m.in. zasad rekrutacji na I rok studiów, limitów miejsc na poszczególnych kierunkach i studiów doktoranckich, jak również powołania nowych studiów podyplomowych na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności.

Prof. Zbigniew Dobrzański profesorem honorowym w Lublinie

26.04.2018

Prof. Zbigniew Dobrzański z Katedry Higieny Środowiska i Dobrostanu Zwierząt został profesorem honorowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, z którym współpracuje od 35 lat m.in. w zakresie badańnaukowych.

Statystyka matematyczna z prof. Gianolą

25.04.2018

Prof. Joanna Szyda z Katedry Genetyki na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt o tym, dlaczego statystyka matematyczna jest ważna dla genetyków i o zaproszeniu wybitnego specjalisty w tej dziedzinie prof. Daniela Gianoli.

Przyrodnicze targi pracy i kariera na topie

24.04.2018

25 kwietnia Biuro Karier UPWr zaprasza do Centrum Dydaktyczno-Naukowego na pierwsze przyrodnicze targi pracy, a Samorząd Studentów WBiNoŻ zachęca do aktywności jeszcze w czasie studiów podczas „Kariery na topie”.

Prof. Volodymyr Stybel z tytułem honorowego profesora UPWr

23.04.2018

Uroczystość nadania rektorowi Narodowego Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii we Lwowie Volodymyrowi Stybelowi tytułu profesora honorowego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu była jednym z wydarzeń absolutorium.

Absolutorium weterynarii i honorowy profesor

20.04.2018

Nowym honorowym profesorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zostanie prof. Volodymyr Stybel, rektor Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii. Uroczystość odbędzie się podczas absolutorium weterynarii.

International Dinner na UPWr

19.04.2018

Nic tak nie łączy ludzi, jak dobre jedzenie. Dlatego Erasmus Student Network, AIESEC i Samorząd Studentów UPWr zorganizowali międzynarodowy obiad – były przysmaki kuchni z całego świata przygotowane przez naszych zagranicznych studentów i międzynarodowe karaoke.

Złoty Chiron dla prof. Niżańskiego z UPWr

12.04.2018

Prof. Wojciech Niżański, szef Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej, wyróżniony Złotym Chironem.

SciVal – narzędzie do analizy i oceny dorobku

11.04.2018

Zarówno uczelnia, jak i sami naukowcy mogą skorzystać z nowego narzędzia wykupionego przez MNiSW – SciVal – i sprawdzić, jak wypadają na tle innych w kraju i na świecie.

UPWr liderem pierwszej części projektu TOPAS

10.04.2018

Pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu uczestniczyli w Samarkandzie w spotkaniu roboczym międzynarodowego projektu TOPAS. Kolejne spotkanie za kilka miesięcy – we Wrocławiu, na naszej uczelni.

„A my po ESK…” – wystawa pracowników UPWr

03.04.2018

W Muzeum Architektury i Galerii Awangarda można oglądać wystawę „A my po ESK… Ekspresja. Struktura. Kolor” blisko 200 artystów, w tym prof. Piotra Błażejewskiego, prof. Alojzego Gryta i dr Anny Borcz z Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.