Dni Przyrodników już po raz dziewiąty!

Podczas tegorocznych – dziewiątych już Dni Przyrodników jak co roku odbędzie się Jarmark Pawłowicki, podczas którego przygotowano wiele atrakcji dla gości z rodzinami. Wspólna zabawa rozpocznie się już w piątek 25 maja zawodami sportowymi.

Tegoroczne Dni Przyrodników tradycyjnie już rozpoczną się w piątek 25 maja o godzinie 8.15 na Biskupinie zawodami sportowymi, podczas których odbędzie się Bieg o Puchar Rektora. Tego samego dnia w kampusie, na krytej pływalni, zostaną uroczyście oddane do użytku panele fotowoltaiczne – inwestycja w odnawialne źródła energii wpisuje się w strategię zielonego uniwersytetu przyjętą uczelni.

Pierwszy dzień święta Uniwersytetu Przyrodniczego zakończy Gala Piwna konkursu „Akademia Dobrego Piwa”, podczas której zostaną wręczone nagrody w czterech kategoriach: piwa uwarzone na warsztatach przez studentów II edycji studiów podyplomowych „Technologia Piwowarstwa”; piwa uwarzone przez studentów/absolwentów/pracowników UPWr; piwa w stylach klasycznych uwarzone przez browary oraz piwa w stylach nowofalowych uwarzone przez browary.

gala_piwna_gal-1-2

Mateusz Gulej, absolwent UPWr i piwowar w browarze Stu Mostów i rektor
Tadeusz Trziszka podczas ubiegłorocznej Gali Piwnej
fot. Tomasz Lewandowski

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu to pierwsza uczelnia w Polsce, która uruchomiła podyplomowe studia z piwowarstwa – cieszą się one ogromnym zainteresowaniem, a nabór z racji ograniczonej liczby miejsc trwa wyjątkowo krótko. Konkurs to kolejny krok w budowaniu pozycji naszej uczelni w zakresie promocji dobrych praktyk w nowoczesnym piwowarstwie, które szanując tradycjęjednocześnie stawia na dynamiczny rozwój.

Sobota, drugi dzień uczelnianego święta, upłynie na Jarmarku Pawłowickim, który rozpocznie się o godzinie 10 – oczywiście w Pawłowicach. Gości w Pawłowicach powita gospodarz uczelni – rektor Tadeusz Trziszka.

023_dp_2017

Na jarmarku zawsze dopisują humory
fot. Tomasz Lewandowski

W bloku zajęć dla dzieci przygotowano gry i zabawy, konkursy z nagrodami, warsztaty biotechnologiczne i antropologiczne, dmuchańce. Będzie można wziąć udział w zajęciach Uniwersytetu Dzieci, pokazach ratownictwa medycznego, czy zobaczyć, jak wygląda w środku wóz strażacki, wspiąć się na drzewo, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Specjalnie dla dzieci i rodziców przygotowano grę „Indianie i kowboje – poszukiwanie skarbu starego Apacza”, będą też szachy błyskawiczne z mistrzynią. Poligloci będą mogli wziąć udział w konkursach językowych, a dorosłych powinny zainteresować porady ekspertów – specjalistów od niemarnowania żywności, weterynarzy, dietetyków, fitopatologów i architektów krajobrazu, stoiska producentów tradycyjnej i ekologicznej żywności, kiermasz kwiatów i krzewów, a smakoszy kuchnia międzynarodowa – zagraniczni studenci UPWr zaprezentują kuchnię swoich krajów.

Nie zabraknie występu policyjnej orkiestry dętej, uczelnianego zespołu pieśni i tańca „Jedliniok”, ale również pokazów salsy, nordic walking czy cross training. O godzinie 15.00 odbędzie sztafeta na ergometrach wioślarskich, a na godzinę 17 zaplanowano lot balonem.

Już teraz dziękujemy wszystkim współorganizatorom – nie sposób wszystkich tu wymienić. Najlepiej ich zobaczyć osobiście i skorzystać z tego, co przygotowali w pocie czoła. Zapraszamy do Pawłowic.

Szczegółowy program i mapka z dojazdem:

wydarzenia