Przyrodnicze targi pracy i kariera na topie

25 kwietnia Biuro Karier UPWr zaprasza do Centrum Dydaktyczno-Naukowego na pierwsze przyrodnicze targi pracy, a Samorząd Studentów WBiNoŻ zachęca do aktywności jeszcze w czasie studiów podczas „Kariery na topie”.

25 kwietnia odbędzię się wydarzenie, które odwiedzić powinni wszyscy poszukujący praktyk, staży i pracy. To okazja do sprawdzenia, jakie wymagania mają pracodawcy i jak może wyglądać proces rekrutacyjny, a także do zaprezentowania siebie.

– Studenci często znajdują się na etapie świadomej niekompetencji z zakresu wiedzy o rynku pracy, doświadczenia rozmów rekrutacyjnych czy też umiejętności prezentowania swoich zasobów – tzn. wiedzą, że mają braki, brakuje im doświadczenia, ale nie wiedzą, gdzie je zdobyć. Targi pracy są wydarzeniem, dzięki któremu mogą przejść na poziom świadomej kompetencji prowadząc rozmowy z pracownikami działu kadr, dowiedzieć się więcej o firmie, zadać nurtujące ich pytanie w bezpiecznych dla nich warunkach, na znajomym gruncie, bo przecież w znanym im miejscu, na uczelni. Jest to idealny czas, aby się przełamać i przyjrzeć sobie, zadać pytanie „w jaki sposób funkcjonuję w relacji z pracodawcą?” i wyciągnąć wnioski – mówi Anna Partyka-Górska, kierownik Biura Karier.

– Nawet jeśli nie znajdziemy tu swojej wymarzonej pracy albo oferty odpowiadającej naszym potrzebom, to przy wchodzeniu na rynek pracy ważne jest każde doświadczenie, również to w kontaktach z pracodawcami. Każda rozmowa, zdobyta wiedza, informacje zwrotne od firm o przedstawionym CV, słabych i silnych stronach potencjalnego pracownika – to sprawia, że przy poszukiwaniu pracy jesteśmy mniej zestresowani, mamy więcej pewności siebie, więcej wiemy i o procesie rekrutacyjnym, i o sobie – dodaje.

25 kwietnia od godz. 10:00 do 17:00 w Centrum Dydaktyczno-Naukowym (pl. Grunwaldzki 24A) obecni będą:

• Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

• Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu

• Komenda Miejska Policji

• Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt

• Ministerstwo Środowiska

• Mondelēz International

• Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

• Przedsiębiorstwo Produkcji Ogrodniczej Siechnice

• Stowarzyszenie Środowisko dla Środowiska

• Timac Agro Polska

• Tarczyński

Tego samego dnia od godz. 14:30 do 19:00 Samorząd Studentów Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności zaprasza na wydarzenie „Kariera na topie”. Firma Cukry Nyskie przedstawi ofertę staży i praktyk dla studentów, Tadeusz Witkowski, doktorant Katedry Biotechnologii i Mikrobiologii Żywności opowie o studiach doktoranckich jako początku kariery naukowej, a Dział Współpracy z Zagranicą o możliwościach wyjazdu na studia i praktyki w ramach programu Erasmus+. Będzie można też spotkać i dołączyć do kół naukowych działających na wydziale.

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png