Pochód Juwenaliowy 2018 – fotorelacja

Tradycyjny pochód juwenaliowy przeszedł ulicami Wrocławia – studenci odebrali klucze do miasta i rozpoczęli wspólne Juwenalia Wrocławskie.

Studenci odebrali klucze do miasta i w barwnym pochodzie wyruszyli z placu Wolności na Politechnikę Wrocławską.

Tradycyjny pochód rozpoczął Juwenalia Wrocławskie, po raz pierwszy organizowane wspólnie i na tak dużą skalę przez sześć uczelni: Uniwersytet Wrocławski, Politechnikę Wrocławską, Uniwersytet Medyczny, Akademię Wojsk Lądowych, Wyższą Szkołę Bankową i Uniwersytet Przyrodniczy.

Samorząd Studentów UPWr zapewnił na czas pochodu wolontariuszy, którzy na ośmiu stanowiskach dbali o bezpieczeństwo studentów i porządek na trasie przejścia, a dwoje przedstawicieli przyrodników pracowało w komitecie organizacyjnym wspólnych juwenaliów – David Gaweł był odpowiedzialny za logistykę imprezy, a Alicja Zarębska za jej bezpieczeństwo. Do 18 maja na Polach Marsowych potrwają koncerty – wystąpią m.in. Gooral, L.U.C., Myslovitz, TEDE, Bovska i Bitamina.

Galeria zdjęć