wybierz kategorie wiadomości

Zadbaj o psa w sylwestra

30.12.2016

Koniec roku kojarzy się ze świętami, rodzinnymi spotkaniami, wolnym czasem i oczywiście sylwestrową zabawą. A jak kojarzy się psom? Niestety dla wielu z nich to czas pełen stresu.

Życzenia świąteczne

21.12.2016

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2017 Roku – światła i ciepła rodzinnej atmosfery przy świątecznym stole, a w kolejnym roku – szczęścia i pomyślności.

Grudniowe posiedzenie senatu

16.12.2016

Na ostatnim w 2016 r. posiedzeniu senatu wprowadzono zmiany do Statutu UPWr, dotyczące oceny nauczycieli akademickich, powołano dwie katedry na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i przyjęto prowizoriumplanu rzeczowo-finansowego na 2017 r.

O rozwoju uczelni – rektor Tadeusz Trziszka

15.12.2016

To nie rektorzy zamknięci w gabinetach mają programować rozwój UPWr. O wnioskach po trzech miesiącach kierowania uczelnią i planie na kolejne lata opowiada rektor, prof. Tadeusz Trziszka.

Interdyscyplinarne badania nad ostrokrzewem

02.12.2016

Polska odmiana ostrokrzewu może mieć takie same właściwości jak bardzo popularna południowoamerykańska yerba mate. Sprawdzą to naukowcy z czterech wydziałów w projekcie koordynowanym przez prof. Antoniego Szumnego.

Nowa szansa dla konsolidacji

01.12.2016

Wiceminister nauki Teresa Czerwińska spotkała się z rektorami wrocławskich uczelni publicznych. Rozmawiano o konsolidacji, wsparciu resortu i kampanii informacyjnej.

Listopadowe posiedzenie senatu

25.11.2016

Wśród najważniejszych spraw tego posiedzenia znalazły się sprawozdania z działalności m.in. Centrum Kształcenia na Odległość i Centrum Kształcenia Ustawicznego, jak również informacja o przebiegu rekrutacji i roli absolwentów w promocji uczelni.

UPWr podjął wyzwanie: #MannequinChallenge

23.11.2016

#MannequinChallenge podbija Internet na całym świecie, więc i władze uczelni postanowiły wziąć w nim udział.

Wręczenie nagród rektora i dokumentów patentowych

17.11.2016

Z okazji święta uczelni i nauki wrocławskiej rektor Tadeusz Trziszka wyróżnił najlepszych z najlepszych i wręczył im nagrody w trzech dziedzinach: dydaktycznej, naukowej i organizacyjnej. Naukowcy odebrali także dokumenty patentowe.

Prof. Jerzy Monkiewicz nagrodzony przez KRUWiO

16.11.2016

Prof. Jerzy Monkiewicz został uhonorowany Nagrodą Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola im. prof. Józefa Dudka za działalność na rzecz integracji środowiska akademickiego. A to nie jedyna nagroda, którą odebrali przedstawiciele UPWr.

65 lat UPWr – tak świętowaliśmy

15.11.2016

Powołanie nowego konwentu, wręczenie odznak i medali, nadanie tytułu doktora honoris causa i odsłonięcie pamiątkowych tablic w gmachu głównym – z okazji święta uczelni wyróżniono najlepszych.

Jubileusz 65-lecia Uniwersytetu Przyrodniczego

13.11.2016

UPWr swoją historią i tradycją sięga dwóch sławnych uczelni – rolniczej w Dublanach i weterynaryjnej we Lwowie. Ale jego odrębna historia zaczęła się w roku 1951, wraz z powołaniem Wyższej Szkoły Rolniczej.

Nasi naukowcy z prestiżowymi funkcjami

08.11.2016

Prof. Jan Twardoń został właśnie wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych, co oznacza, że za cztery lata stanie na jego czele. Wrocławskim oddziałem zaczęła kierować prof. Agnieszka Noszczyk-Nowak.

Październikowe posiedzenie senatu

28.10.2016

Powołanie komisji senackich, sprawozdanie z rekrutacji i działalności Stowarzyszenia Absolwentów oraz przyznanie tytułu doktora honoris causa i medalu za zasługi dla uczelni – oto najważniejsze punkty ostatniego posiedzenia senatu.

Horyzont 2020 – konsultacje i wystawa

21.10.2016

W piątek, 28 października odbędą się konsultacje dla naukowców UPWr na temat możliwości udziału w programie Horyzont 2020, natomiast już dziś w patio można oglądać wystawę poświęconą najciekawszym projektom.

RE-SAVE, czyli energia odnawialna w edukacji rolniczej

13.10.2016

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu bierze udział w międzynarodowym projekcie, który ma podnieść stan wiedzy z zakresu odnawialnych źródeł energii na terenach wiejskich.

Przewodnik po deregulacji: co się zmienia na uczelniach

11.10.2016

1 października weszła w życie ustawa deregulacyjna, która ma odciążyć polską naukę i uczelnie od nadmiaru biurokracji. Co to oznacza w praktyce?

II Noc Laboratoriów za nami

10.10.2016

16 instytucji, do których na co dzień wrocławianie nie mają dostępu – laboratoria w całym mieście i pracujący w nich naukowcy odkryli w sobotę swoje tajemnice. Również na Uniwersytecie Przyrodniczym.

UPWr 3G, czyli o co chodzi z Zieloną Doliną

07.10.2016

Druga część założeń programowych rektora Tadeusza Trziszki, poświęcona projektowi Zielonej Doliny i płynącym z niej korzyściom.

Rektor Trziszka o planach na nową kadencję

05.10.2016

Profesor Tadeusz Trziszka opowiada o planach na najbliższe cztery lata, zdradza, dlaczego w zarządzaniu ważna jest zasada TQM i jakie jest jego credo.

Środowiskowa inauguracja roku akademickiego 2016/2017

04.10.2016

Po raz kolejny wrocławskie uczelnie wspólnie rozpoczęły rok akademicki. Była tradycyjna uroczystość w Oratorium Marianum, immatrykulacja studentów pierwszego roku, barwny pochód i „Gaudeamus” na Rynku.