Wręczenie nagród rektora i dokumentów patentowych

Z okazji święta uczelni i nauki wrocławskiej rektor Tadeusz Trziszka wyróżnił najlepszych z najlepszych i wręczył im nagrody w trzech dziedzinach: dydaktycznej, naukowej i organizacyjnej. Naukowcy odebrali także dokumenty patentowe.

322 naukowców odebrało z rąk rektora Tadeusza Trziszki i prorektorów Jarosława Bosego i Józefa Sowińskiego nagrody za osiągnięcia i zaangażowanie w pracę dla Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. 63 otrzymało także dokumenty patentowe za wynalazki zgłoszone do Urzędu Patentowego RP w poprzednich latach.

Jak mówił rektor Trziszka: – Wszystkim nam bardzo zależy na jak najlepszych wynikach i dydaktycznych, i naukowych, i organizacyjnych. Stajemy przed wyzwaniem ogromnej konkurencji zarówno w kraju, jak i w całej Europie. Bo stawiamy sobie bardzo wysoko poprzeczkę bycia uniwersytetem europejskim, a im będziemy lepiej funkcjonować w obszarze nauki i działań w kraju, w Europie, tym łatwiej będzie nam zdobywać środki na kolejne działania. Wyzwaniem będzie także transfer wiedzy do gospodarki, który zakładają program „Zielonej Doliny” i Wspólnoty Wiedzy i Innowacji, KIC Food4Future. To wyzwanie łączy teraz wszystkie wydziały i całe środowisko akademickie Wrocławia, biznes i wiele innych obszarów w całej Polsce. Będziemy się więc koncentrować na współpracy z gospodarką, z biznesem. Bardzo państwa zapraszam do tej współpracy i życzę, żeby jej owocami były nowe publikacje, nowe projekty i nowe patenty. Żeby za rok było nas tu dwa razy więcej.

Lista nagrodzonych

Lista zdobywców patentów