wybierz kategorie wiadomości

W Rumunii nie tylko o polskiej sztuce

15.07.2016

Dwie wystawy, prelekcja o modernizmie w polskiej sztuce i filmy o Wrocławiu jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016 – studenci architektury krajobrazu wraz z dr Anną Borcz, opiekunką ich koła naukowego, podbili Krajową w Rumunii.

Studia podyplomowe z technologii piwowarstwa

13.07.2016

Wykorzystując doświadczenie i zaplecze badawcze Wydziału Nauk o Żywności i podążając za dynamicznym rozwojem rynku, UPWr otwiera pierwsze w Polsce studia podyplomowe z technologii piwowarstwa.

Złotówek: ostoja zwierząt, badania i edukacja

05.07.2016

Ośrodek Badań Środowiska Leśnego i Hodowli Zwierząt Łownych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu ma już 15 lat.

Pamięci profesorów lwowskich

04.07.2016

4 lipca, w 75. rocznicę zamordowania profesorów lwowskich, władze wrocławskich uczelni złożyły kwiaty pod pomnikiem Martyrologii Profesorów Lwowskich na skwerze prof. Idaszewskiego.

Zwierzaki UPWr najpiękniejsze

04.07.2016

Krowa i trzy owce – zwierzęta ze Swojca podbiły XXI Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych w Piotrowicach, zdobywając tytuły championów.

Porożogenne komórki macierzyste przyszłością medycyny regeneracyjnej

01.07.2016

64 mln złotych, okres 29 miesięcy – największy w Polsce kredyt zaufania przyznany konsorcjum Biocervin. W tym przypadku niemożliwe stało się wykonalne, a ów sukces jest dziełem wyłącznie dwóch twórców.

Szczególne święto WIKŚiG

27.06.2016

Na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji co pięć lat obchodzi się rocznicę powstania. Piątkowe uroczystości związane z 65-leciem samodzielnego istnienia wydziału były jednak wyjątkowe.

65-lecie Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji

24.06.2016

– Od początku reagujemy na zmieniającą się rzeczywistość naukową i gospodarczą – mówi prof. Bernard Kontny, dziekan Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji w związku z jubileuszem wydziału.

Czerwcowe posiedzenie senatu

24.06.2016

Ostatnie posiedzenie senatu kadencji 2012-2016 pod przewodnictwem rektora Romana Kołacza.

Współpraca z drezdeńskimi uczelniami

23.06.2016

Podczas rewizyty przedstawicieli Uniwersytetów Narodów Zjednoczonych na UPWr zawarta została trójstronna umowa o współpracy – szczególnie ważna ze względu na geograficzne sąsiedztwo.

Nasz człowiek w Parlamencie Europejskim

22.06.2016

Dr inż. Arkadiusz Dyjakon uczestniczył w posiedzeniu komisji Parlamentu Europejskiego – w swoim wystąpieniu mówił o dobrych praktykach dla zrównoważonego wykorzystania gałęzi ze ścinek drzew owocowych.

Miodowy biznes – otworzyliśmy pasiekę

16.06.2016

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu otworzył pasiekę dydaktyczno-pokazową w zakładzie doświadczalnym na Swojcu. Skorzystają studenci i mieszkańcy, bo pszczoły to dobry biznes.

Boisko na Euro – dla wrocławian i studentów

16.06.2016

Dzięki pomocy miasta mieszkańcy Śródmieścia, okolic ulicy Sopockiej oraz studenci z domów studenckich Labirynt i Zodiak mają do dyspozycji nowe boisko.

Zobacz wystawę fotografii z wodą w roli głównej

15.06.2016

Woda, czyli tlenek wodoru zwykle występujący w stanie ciekłym. W stanie gazowym staje się parą wodną, w stałym – lodem. Jak patrzą na nią artyści? W patio gmachu głównego czynna jest wystawa „Woda i infrastruktura wodna w przestrzeni miejskiej Wrocławia w ostatnim stuleciu”.

Mądrze i sprawiedliwie – nominacje nowych władz

15.06.2016

Rektor, prorektorzy oraz dziekani i prodziekani kadencji 2016-2020 odebrali nominacje.

W trosce o nowoczesne rolnictwo

14.06.2016

Znaczenie nowoczesnych technologii w rolnictwie, budowa Sieci na Rzecz Innowacji w Rolnictwie i na Obszarach Wiejskich, czy wpływ suszy na rolnictwo – to część spraw, jakie omawiano podczas Krajowego Kongresu Naukowo-Technicznego w Łosiowie.

Współpraca z wrocławskim ZOO

13.06.2016

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu podpisał umowę z wrocławskim ZOO. Dokument to tylko sformalizowanie współpracy, która trwa od lat.

Uniwersytet Przyrodniczy w rankingu uczelni 2016

08.06.2016

Ranking uczelni akademickich przygotowywany od kilkunastu lat przez dziennik „Rzeczpospolita” i miesięcznik „Perspektywy” przyniósł awans Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W roku 2016 zajęliśmy 29 pozycję.

Na zieleni w mieście znamy się jak nikt

06.06.2016

Zasadzeniem magnolii symbolicznie zakończono „botaniczną modernizację” ulicy Norwida we Wrocławiu – wspólną inicjatywę władz miasta i Uniwersytetu Przyrodniczego. Powstają kolejne projekty.

Wrocławscy uczniowie poznają zasady zdrowego żywienia

06.06.2016

Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie, przy wsparciu Carrefour Polska, zrealizuje we Wrocławiu warsztaty drugiej edycji programu „ABC Zdrowego Żywienia”. Zajęcia poprowadzią naukowcy z Katedry Żywienia Człowieka UPWr.

Uniwersytet Dzieci – dlaczego warto uczyć

01.06.2016

500 naukowców z różnych dziedzin, scenariusze lekcji pobrane przez 12 tys. nauczycieli i zrealizowanych wśród 400 tys. dzieci. Uniwersytet dla najmłodszych okazał się strzałem w dziesiątkę, a o tym jak go rozwijać rozmawiano na Uniwersytecie Przyrodniczym.