Nasz człowiek w Parlamencie Europejskim

Dr inż. Arkadiusz Dyjakon uczestniczył w posiedzeniu komisji Parlamentu Europejskiego – w swoim wystąpieniu mówił o dobrych praktykach dla zrównoważonego wykorzystania gałęzi ze ścinek drzew owocowych.

W połowie czerwca w Brukseli w Parlamencie Europejskim, na posiedzeniu Komisji ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi, odbył się panel dyskusyjny, podczas którego poruszano problemy związane z energią odnawialną i rynkiem biomas. Nasz naukowiec uczestniczył w nim na zaproszenie Czesława A. Siekierskiego, przewodniczącego Komisji.

uniwersytet przyrodniczy we wrocławiu upwr doktor arkadiusz dyjakon odnawialne źródła energii parlament europejski
Dr Arkadiusz Dyjakon w Parlamencie Europejskim.
fot. archiwum prywatne

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu od roku 2013 był partnerem w 7. Projekcie Ramowym EUROPRUNING realizującym temat „Rozwój i zastosowanie nowej, nieistniejącej, logistycznej metody wykorzystania biomasy pochodzącej ze ścinek gałęzi drzew owocowych”. W lipcu projekt będzie kończony, więc panel na posiedzeniu Komisji poświęcono na przedstawienie jego najważniejszych wyników.

Dr inż. Arkadiusz Dyjakon, pracownik Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego, który w projekcie odpowiedzialny był za aspekty środowiskowe, ekonomiczne i społeczne związane z wykorzystaniem gałęzi dla celów energetycznych, mówił o dobrych praktykach dla zrównoważonego wykorzystania gałęzi ze ścinek drzew owocowych. W spotkaniu brali także udział dr inż. Jan den Boer oraz dr inż. Przemysław Bukowski. Więcej informacji.

22.06.2016
wydarzenia