wybierz kategorie wiadomości

Zadbaj o psa w sylwestra

30.12.2016

Koniec roku kojarzy się ze świętami, rodzinnymi spotkaniami, wolnym czasem i oczywiście sylwestrową zabawą. A jak kojarzy się psom? Niestety dla wielu z nich to czas pełen stresu.

Życzenia świąteczne

21.12.2016

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2017 Roku – światła i ciepła rodzinnej atmosfery przy świątecznym stole, a w kolejnym roku – szczęścia i pomyślności.

Grudniowe posiedzenie senatu

16.12.2016

Na ostatnim w 2016 r. posiedzeniu senatu wprowadzono zmiany do Statutu UPWr, dotyczące oceny nauczycieli akademickich, powołano dwie katedry na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i przyjęto prowizoriumplanu rzeczowo-finansowego na 2017 r.

O rozwoju uczelni – rektor Tadeusz Trziszka

15.12.2016

To nie rektorzy zamknięci w gabinetach mają programować rozwój UPWr. O wnioskach po trzech miesiącach kierowania uczelnią i planie na kolejne lata opowiada rektor, prof. Tadeusz Trziszka.

OŹE: dobry kierunek na przyszłość

12.12.2016

Odnawialne źródła energii – ekologiczny wybór czy gospodarcza konieczność? Dr Arkadiusz Dyjakon o znaczeniu OŹE i ich przyszłości.

Nauka dla zysku czy zysk dla nauki

08.12.2016

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego organizatorem Narodowego Kongresu Nauki. Na PWr spotkali się najważniejsi przedstawiciele polskiej nauki. Moderatorem akademickiego panelu był prof. Tadeusz Trziszka – rektor UPWr.

Interdyscyplinarne badania nad ostrokrzewem

02.12.2016

Polska odmiana ostrokrzewu może mieć takie same właściwości jak bardzo popularna południowoamerykańska yerba mate. Sprawdzą to naukowcy z czterech wydziałów w projekcie koordynowanym przez prof. Antoniego Szumnego.

Nowa szansa dla konsolidacji

01.12.2016

Wiceminister nauki Teresa Czerwińska spotkała się z rektorami wrocławskich uczelni publicznych. Rozmawiano o konsolidacji, wsparciu resortu i kampanii informacyjnej.

Listopadowe posiedzenie senatu

25.11.2016

Wśród najważniejszych spraw tego posiedzenia znalazły się sprawozdania z działalności m.in. Centrum Kształcenia na Odległość i Centrum Kształcenia Ustawicznego, jak również informacja o przebiegu rekrutacji i roli absolwentów w promocji uczelni.

UPWr podjął wyzwanie: #MannequinChallenge

23.11.2016

#MannequinChallenge podbija Internet na całym świecie, więc i władze uczelni postanowiły wziąć w nim udział.

Wręczenie nagród rektora i dokumentów patentowych

17.11.2016

Z okazji święta uczelni i nauki wrocławskiej rektor Tadeusz Trziszka wyróżnił najlepszych z najlepszych i wręczył im nagrody w trzech dziedzinach: dydaktycznej, naukowej i organizacyjnej. Naukowcy odebrali także dokumenty patentowe.

Prof. Jerzy Monkiewicz nagrodzony przez KRUWiO

16.11.2016

Prof. Jerzy Monkiewicz został uhonorowany Nagrodą Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola im. prof. Józefa Dudka za działalność na rzecz integracji środowiska akademickiego. A to nie jedyna nagroda, którą odebrali przedstawiciele UPWr.

65 lat UPWr – tak świętowaliśmy

15.11.2016

Powołanie nowego konwentu, wręczenie odznak i medali, nadanie tytułu doktora honoris causa i odsłonięcie pamiątkowych tablic w gmachu głównym – z okazji święta uczelni wyróżniono najlepszych.

Jubileusz 65-lecia Uniwersytetu Przyrodniczego

13.11.2016

UPWr swoją historią i tradycją sięga dwóch sławnych uczelni – rolniczej w Dublanach i weterynaryjnej we Lwowie. Ale jego odrębna historia zaczęła się w roku 1951, wraz z powołaniem Wyższej Szkoły Rolniczej.

Nasi naukowcy z prestiżowymi funkcjami

08.11.2016

Prof. Jan Twardoń został właśnie wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych, co oznacza, że za cztery lata stanie na jego czele. Wrocławskim oddziałem zaczęła kierować prof. Agnieszka Noszczyk-Nowak.

Październikowe posiedzenie senatu

28.10.2016

Powołanie komisji senackich, sprawozdanie z rekrutacji i działalności Stowarzyszenia Absolwentów oraz przyznanie tytułu doktora honoris causa i medalu za zasługi dla uczelni – oto najważniejsze punkty ostatniego posiedzenia senatu.

Horyzont 2020 – konsultacje i wystawa

21.10.2016

W piątek, 28 października odbędą się konsultacje dla naukowców UPWr na temat możliwości udziału w programie Horyzont 2020, natomiast już dziś w patio można oglądać wystawę poświęconą najciekawszym projektom.

RE-SAVE, czyli energia odnawialna w edukacji rolniczej

13.10.2016

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu bierze udział w międzynarodowym projekcie, który ma podnieść stan wiedzy z zakresu odnawialnych źródeł energii na terenach wiejskich.

Przewodnik po deregulacji: co się zmienia na uczelniach

11.10.2016

1 października weszła w życie ustawa deregulacyjna, która ma odciążyć polską naukę i uczelnie od nadmiaru biurokracji. Co to oznacza w praktyce?

II Noc Laboratoriów za nami

10.10.2016

16 instytucji, do których na co dzień wrocławianie nie mają dostępu – laboratoria w całym mieście i pracujący w nich naukowcy odkryli w sobotę swoje tajemnice. Również na Uniwersytecie Przyrodniczym.

UPWr 3G, czyli o co chodzi z Zieloną Doliną

07.10.2016

Druga część założeń programowych rektora Tadeusza Trziszki, poświęcona projektowi Zielonej Doliny i płynącym z niej korzyściom.