Listopadowe posiedzenie senatu

Wśród najważniejszych spraw tego posiedzenia znalazły się sprawozdania z działalności m.in. Centrum Kształcenia na Odległość i Centrum Kształcenia Ustawicznego, jak również informacja o przebiegu rekrutacji i roli absolwentów w promocji uczelni.

Na początku zatwierdzono porządek dzienny obrad i protokół z poprzedniego posiedzenia senatu, a następnie podjęto uchwały:

• w sprawie zatwierdzenia regulaminu Senackiej Komisji Spraw Studenckich i Edukacji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu,

• w sprawie zatwierdzenia regulaminu Senackiej Komisji Finansowej UPWr,

• w sprawie zatwierdzenia regulaminu Senackiej Komisji Badań Naukowych UPWr,

• w sprawie zatwierdzenia regulaminu Senackiej Komisji Kadry Naukowej UPWr,

• w sprawie zatwierdzenia regulaminu Senackiej Komisji Statutowej UPWr,

• w sprawie powołania Komisji Dyscyplinarnej dla Studentów,

• w sprawie powołania Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej dla Studentów,

• w sprawie przekształcenia Uniwersytetu Otwartego w Otwarty Uniwersytet Trzeciego Wieku na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu,

• w sprawie zmiany zasad pobierania opłat za świadczone usługi edukacyjne, trybu i warunków zwalniania z tych opłat oraz wprowadzenia wzorów umów na świadczenie tych usług,

• w sprawie zatwierdzenia regulaminu Doraźnej Komisji ds. Strategii Rozwoju Uczelni do 2030 roku.

Dr Joanna Markowska przedstawiła sprawozdanie z działalności Centrum Kształcenia na Odległość i popularności e-learningu na uczelni, dr Anita Ogły opowiedziała natomiast o działalności Centrum Kształcenia Ustawicznego. Paulina Boroń-Kacperek przekazała informację o realizacji strategii rekrutacji na studia na rok akademicki 2016/2017.

Sprawozdanie z działań pełnomocnika rektora ds. osób niepełnosprawnych w 2016 r. przedstawiła dr Marta Czaplicka-Pędzich oraz dr Mirosława Pietryka, która przejęła funkcję od nowego roku akademickiego. O działalności Rolniczego Centrum Wiedzy i Kształcenia Praktycznego w Swojcu poinformowała Marta Iwaszkiewicz, a Biura Rzecznika Patentowego – dr Anna Olszewska. O roli absolwentów UPWr opowiedziała natomiast Anna Partyka-Górska z Biura Karier.

Senatorowie wyrazili zgodę na zatrudnienie w Instytucie Hodowli Zwierząt na stanowisku profesora zwyczajnego prof. Damiana Knechta oraz na przedłużenie zatrudnienia w Instytucie Biologii na stanowisku profesora nadzwyczajnego prof. Janowi Matule.

Rektor Tadeusz Trziszka poinformował o zaplanowanym na 13 grudnia 2016 r. na godz. 14:00 w  Auli im. Jana Pawła II przedstawieniu dokonań i planów na przyszłość kolegium rektorskiego, jak również dążeniach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego do integracji i łączenia uczelni.

mj

25.11.2016