UPWr podjął wyzwanie: #MannequinChallenge

#MannequinChallenge podbija Internet na całym świecie, więc i władze uczelni postanowiły wziąć w nim udział.

Grupa ludzi zastyga w bezruchu w wykreowanych sytuacjach – kto nawet nie drgnie, nie mrugnie, a do tego ustawi się w niełatwej do utrzymania pozie, ten nie tylko dobrze się bawi, ale i zdobywa popularność, podziw i… naśladowców, którzy spróbują go pokonać.

#MannequinChallenge to kolejny „wirus”, który w ostatnich tygodniach podbija Internet. Kolejne wyzwanie rzucone Internautom. Zabawa zaczęła się w amerykańskich szkołach, ale szybko podchwyciły ją gwiazdy, politycy, sportowcy. Krótkie filmiki nakręcili m.in. Hillary Clinton ze swoim sztabem wyborczym, Michelle Obama z zawodnikami NBA, University of Cambridge, piosenkarka Adele i twórcy Late Late Show (jednego z popularniejszych amerykańskich programów talk-show). Kilka dni wystarczyło by nagrania zaczęły pojawiać się i w Europie.

Wyzwanie podjęły też władze Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i zorganizowały kolegium rektorsko-dziekańskie, jakiego jeszcze nie było.

W rolach głównych wystąpili:

rektor Tadeusz Trziszka,

prorektorzy: Jarosław Bosy, Anna Chełmońska-Soyta, Józef Sowiński i Adam Szewczuk,

kwestor Urszula Paszkowska-Szczerba i kanclerz Marian Rybarczyk,

dziekani: Anna Czubaszek, Bernard Kontny, Adam Roman i Bogdan Stępień.

W pozostałych rolach:

studenci z Samorządu Studentów UPWr i AZS Wrocław,

a także pracownicy biur: rektora, promocji, rekrutacji i współpracy z zagranicą.

mj