Październikowe posiedzenie senatu

Powołanie komisji senackich, sprawozdanie z rekrutacji i działalności Stowarzyszenia Absolwentów oraz przyznanie tytułu doktora honoris causa i medalu za zasługi dla uczelni – oto najważniejsze punkty ostatniego posiedzenia senatu.

Na początku posiedzenia powołano komisję skrutacyjnej na kadencję 2016-2020, zaakceptowano porządek dzienny obrad i protokół z poprzedniego posiedzenia senatu.

Następnie wybrano podmiot do badania sprawozdania finansowego za rok 2016, powołano Senacką Komisję Statutową, Senacką Komisję Finansową, Senacką Komisję Kadry Naukowej, Senacką Komisję Badań Naukowych, Senacką Komisję Spraw Studenckich i Edukacji, Doraźną Komisję ds. Strategii Rozwoju Uczelni do 2030 r., Uczelnianą Komisję Oceniającą Nauczycieli Akademickich, Odwoławczą Komisję Oceniającą Nauczycieli Akademickich, Uczelnianą Komisję Dyscyplinarną ds. Nauczycieli Akademickich oraz Konwent UPWr.

Dyrektor Biura Rekrutacji, Paulina Boroń-Kacperek, przedstawiła wstępną informację na temat przebiegu rekrutacji na rok akademicki 2016/2017, natomiast o działalności Stowarzyszenia Absolwentów UPWr opowiedział prof. Jerzy Bieniek.

W części senatu poświęconej sprawom osobowym podjęto uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na wszczęcie postępowania o nadanie tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prof. Andrzejowi Grzywaczowi za Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Prof. Romanowi Kołaczowi przyznano medal „Za zasługi dla Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu”. Senatorowie wyrazili także zgodę na zatrudnienie na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Ogrodnictwa dr hab. Reginy Dębicz oraz w Katedrze Higieny Środowiska i Dobrostanu Zwierząt dr. hab. Mariusza Korczyńskiego. Na koniec podjęto również uchwałę w sprawie wniosku do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotyczącego wysokości wynagrodzenia dla rektora Tadeusza Trziszki.

mj

28.10.2016