Grudniowe posiedzenie senatu

Na ostatnim w 2016 r. posiedzeniu senatu wprowadzono zmiany do Statutu UPWr, dotyczące oceny nauczycieli akademickich, powołano dwie katedry na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i przyjęto prowizoriumplanu rzeczowo-finansowego na 2017 r.

Senat rozpoczął się od wręczenia prof. Damianowi Knechtowi dokumentu potwierdzającego zatrudnienie na stanowisku profesora zwyczajnego. Następnie senatorowie zatwierdzili porządek dzienny obrad i protokół z listopadowego posiedzenia.

Uchwalono korekty do planu rzeczowo-finansowego oraz planu rzeczowo-finansowego w zakresie inwestycji budowlanych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w 2016 r., jak również prowizorium planu rzeczowo-finansowego i planu rzeczowo-finansowego w zakresie inwestycji budowlanych, informatyzacji i zakupów aparatury na rok 2017.

Wprowadzono zmiany do uchwał senatu określających efekty kształcenia dla studiów I i II stopnia na kierunkach biologia i biotechnologia. Powołano Komisję Dyscyplinarną dla Doktorantów i Odwoławczą Komisję Dyscyplinarną dla Doktorantów.

Wyrażono zgodę na likwidację Katedry Biochemii, Farmakologii i Toksykologii na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej oraz na utworzenie w jej miejsce Katedry Biochemii oraz osobnej Katedry Farmakologii i Toksykologii.  Wprowadzono również zmiany do Statutu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, dotyczące oceny nauczycieli akademickich co 4 lata.

Podjęto również uchwały w sprawie stosowania „Arkusza oceny nauczyciela akademickiego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu” i wprowadzenia do jego stosowania oraz zatwierdzenia Regulaminu okresowej oceny nauczycieli akademickich UPWr.

Wyrażono zgodę na wynajem Domu Studenckiego „Talizman” w celu prowadzenia hostelu wakacyjnego. Dyrektor Działu Innowacji, Wdrożeń i Komercjalizacji, Janusz Gaca przedstawił sprawozdanie z działalności działu, o stanie informatyzacji uczelni i systemie EOD poinformował natomiast dyrektor Centrum Sieci Komputerowych – Piotr Sawicki. O ocenie funkcjonowania systemu POLON opowiedział jego administrator, dr Jacek Markowski.

W części senatu poświeconej sprawom osobowym senatorowie wyrazili zgodę na zatrudnienie na stanowisku profesora zwyczajnego w Katedrze Szczegółowej Uprawy Roślin prof. Marcina Kozaka, w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki prof. Andrzeja Borkowskiego, natomiast na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Chemii dr hab. Edyty Kostrzewy-Susłow i dr. hab. Tomasza Janeczki.

Po ostatnim posiedzeniu senatu w 2016 r. odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe kolegium rektorskiego i pracowników uczelni.

uniwersytet przyrodniczy we wrocławiu profesor tadeusz trziszka senat opłatek

fot. Tomasz Lewandowski

mj