Horyzont 2020 – konsultacje i wystawa

W piątek, 28 października odbędą się konsultacje dla naukowców UPWr na temat możliwości udziału w programie Horyzont 2020, natomiast już dziś w patio można oglądać wystawę poświęconą najciekawszym projektom.

HORYZONT 2020 to największy jak do tej pory program finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej – budżet wynosi blisko 80 mln euro. Jak czytamy na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, „chodzi o stworzenie spójnego systemu finansowania innowacji: od koncepcji naukowej, poprzez etap badań, aż po wdrożenie nowych rozwiązań, produktów czy technologii”. Program zaplanowany na lata 2014-2020 ma się przyczynić do wzrostu gospodarczego, zwiększenia zatrudnienia w państwach Unii Europejskiej i większej konkurencyjności europejskich naukowców, badań i rozwiązań na światowym rynku.

O możliwościach udziału w konkursach programu Horyzont 2020 naukowcy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu mogą przekonać się osobiście podczas konsultacji 28 października. W patio Gmachu Głównego od godz. 11 do 13 pracownicy eksperci Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych Unii Europejskiej opowiedzą o konkursach, rozwieją wątpliwości i odpowiedzą na wszystkie pytania.

horyzont 2020 - program unii europejskiej n auniwersytecie przyrodniczym we wrocławiu upwr
fot. Tomasz Lewandowski

Już teraz i do 2 listopada również w patio można natomiast obejrzeć wystawę „Patrz w przyszłość. Dolnoślązacy w programie Horyzont 2020”, poświęconą naukowcom z naszego regionu, którzy już wzięli udział w programie. Zrealizowane projekty dotyczyły m.in. wizualizacji proteaz podczas rozwoju nowotworów, profilaktyki wtórnej chorób sercowo-naczyniowych u osób starszych, innowacyjnych inwestycji społecznych jako instrumentu wzmacniania społeczności lokalnych w Europie czy efektywnych energetycznie innowacyjnych zamówień publicznych dla miast.

mj

21.10.2016