wybierz kategorie wiadomości

Zadbaj o psa w sylwestra

30.12.2016

Koniec roku kojarzy się ze świętami, rodzinnymi spotkaniami, wolnym czasem i oczywiście sylwestrową zabawą. A jak kojarzy się psom? Niestety dla wielu z nich to czas pełen stresu.

Studenci podarowali święta

22.12.2016

Przedświąteczny czas sprzyja dobroczynności, a aktywni nie tylko od święta studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu włączyli się w akcję „Podaruj Wigilię” i „Szlachetna paczka”.

Życzenia świąteczne

21.12.2016

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2017 Roku – światła i ciepła rodzinnej atmosfery przy świątecznym stole, a w kolejnym roku – szczęścia i pomyślności.

Absolutorium Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt – fotoreportaż

21.12.2016

Sezon „absolutoryjny” uważamy za zamknięty. Ostatni wydział rozdał dyplomy swoim absolwentom.

Idą święta

21.12.2016

Wigilia u mamy czy u teściowej? Barszcz z uszkami czy grzybowa z łazankami? Drzewko silikonowe czy żywe... w donicy czy cięte? Brać pożyczkę na ledowe oświetlenie czy stare lampki wystarczą? Na UPWrprzynajmniej na niektóre grudniowe pytania znamy odpowiedzi.

Odkryj Chiny. Na studiach!

16.12.2016

Tylko do 8 stycznia trwa rekrutacja na wyjątkowe studia magisterskie – tradycje polskie i chińskie w kształtowaniu krajobrazu. Podczas czterech semestrów studenci z Polski rok uczą się u źródeł, czyli w Chinach.

Grudniowe posiedzenie senatu

16.12.2016

Na ostatnim w 2016 r. posiedzeniu senatu wprowadzono zmiany do Statutu UPWr, dotyczące oceny nauczycieli akademickich, powołano dwie katedry na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i przyjęto prowizoriumplanu rzeczowo-finansowego na 2017 r.

O rozwoju uczelni – rektor Tadeusz Trziszka

15.12.2016

To nie rektorzy zamknięci w gabinetach mają programować rozwój UPWr. O wnioskach po trzech miesiącach kierowania uczelnią i planie na kolejne lata opowiada rektor, prof. Tadeusz Trziszka.

OŹE: dobry kierunek na przyszłość

12.12.2016

Odnawialne źródła energii – ekologiczny wybór czy gospodarcza konieczność? Dr Arkadiusz Dyjakon o znaczeniu OŹE i ich przyszłości.

Dzień Aktywności Studenckiej 2016

09.12.2016

Po raz piętnasty studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu pokazali, na co ich stać – 8 grudnia w Centrum Dydaktyczno-Naukowym królowała kreatywność i dobra zabawa.

Nauka dla zysku czy zysk dla nauki

08.12.2016

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego organizatorem Narodowego Kongresu Nauki. Na PWr spotkali się najważniejsi przedstawiciele polskiej nauki. Moderatorem akademickiego panelu był prof. Tadeusz Trziszka – rektor UPWr.

Człowiek nie jest panem świata

07.12.2016

Dr Andrzej Woźnica, zoolog i entomolog opowiada o tym, dlaczego zajął się badaniem owadów i do czego naturze potrzebne są muchy.

Światowy Dzień Gleby

05.12.2016

5 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Gleby (World Soil Day). To także święto gleboznawców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Interdyscyplinarne badania nad ostrokrzewem

02.12.2016

Polska odmiana ostrokrzewu może mieć takie same właściwości jak bardzo popularna południowoamerykańska yerba mate. Sprawdzą to naukowcy z czterech wydziałów w projekcie koordynowanym przez prof. Antoniego Szumnego.

Nowa szansa dla konsolidacji

01.12.2016

Wiceminister nauki Teresa Czerwińska spotkała się z rektorami wrocławskich uczelni publicznych. Rozmawiano o konsolidacji, wsparciu resortu i kampanii informacyjnej.

Książka dla Oli

30.11.2016

Ona pojechała na rok do Chin w ramach polsko-chińskiej specjalizacji na architekturze krajobrazu, on napisał książkę, żeby zebrać pieniądze na bilet i ją odwiedzić.

Absolutorium Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego – fotoreportaż

29.11.2016

Do grona absolwentów największego wydziału Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu dołączyli kolejni przyrodnicy.

Z Francji na studia na UPWr

28.11.2016

Kiedy Safoura przyjechała do Polski nie znała języka, ale wiedziała, że chce studiować weterynarię. Po 3 latach nie tylko mówi płynnie po polsku, ale i jest jedną z najlepszych na roku, wiceprzewodniczącą wydziałowego samorządu.

Nasi naukowcy z grantami Narodowego Centrum Nauki

25.11.2016

Narodowe Centrum Nauki rozdzieliło granty na rok 2017 z programów Opus 11, Sonata 11 i Preludium 11. Wśród zwycięzców są naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego. Łącznie dostaną ponad 3,5 miliona złotych.

Listopadowe posiedzenie senatu

25.11.2016

Wśród najważniejszych spraw tego posiedzenia znalazły się sprawozdania z działalności m.in. Centrum Kształcenia na Odległość i Centrum Kształcenia Ustawicznego, jak również informacja o przebiegu rekrutacji i roli absolwentów w promocji uczelni.

Chcieć to móc, czyli o studenckiej kreatywności

24.11.2016

Konstruuje maszyny doświadczalne, hoduje rośliny w aeroponice, w listopadzie zbiera zieloną sałatę z własnego ogródka, a z aloesu robi w domu krem. Bartłomiej Skalny – student wszechstronny.