wybierz kategorie wiadomości

UPWr radzi: jak pomóc psu w sylwestra

27.12.2017

We Wrocławiu nie będzie w tym roku pokazu sztucznych ogni w sylwestra, ale to nie znaczy, że nasze psy są bezpieczne. Jak uchronić je przed petardami fajerwerkami, odpalanymi na osiedlach, pod blokami i na podwórkach?

Ekspert UPWr: odchudzajmy się po świętach

22.12.2017

Przeciętna wigilijna kolacja to 2500 kalorii – tradycyjnych 12 potraw ma swoją wartość jak widać nie tylko symboliczną. Ale jak mówi dr Danuta Figurska-Ciura z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności UPWr, święta są od świętowania, a codzienność od odchudzania.

Świąteczne plagi dla domowych zwierzaków

21.12.2017

O tym, że święta nie sprzyjają zdrowej diecie – wiadomo. Dotyczy to zarówno ludzi, jak i towarzyszących im zwierząt.

Nie tylko choinka

20.12.2017

O roślinach świąt Bożego Narodzenia, ich pochodzeniu, symbolice i rzeczywistym wpływie na zdrowie opowiada prof. Ewa Fudali – biolog z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

W Wigilię mówią ludzkim głosem

19.12.2017

O skomplikowanej komunikacji między ludźmi i zwierzętami i o tym, dlaczego nie należy kupować kotka na gwiazdkowy prezent mówi dr Robert Karczmarczyk, weterynarz z UPWr.

Wybieramy świąteczne drzewko

Sztuczna czy świeża, świerk czy jodła – doroczny dylemat Polaków.

Cukiernik w roli architekta

15.12.2017

Mieczysław Tedys jest portierem w Centrum Geo-Info-Hydro UPWr, ale wcześniej był… cukiernikiem. I to nie byle jakim. Nam opowiada o zamiłowaniu do słodkiego i cukierniczych miniaturach wrocławskich budowli.

Grudniowe posiedzenie senatu

15.12.2017

Zmiana profilu dwóch kierunków studiów, korekty i prowizoria planów rzeczowo-finansowych oraz nowy regulamin zarządzania m.in. prawami autorskimi – oto najważniejsze punkty ostatniego w tym roku posiedzenia senatu.

„Preludium 13” na innowacyjną identyfikację osuwisk

14.12.2017

Kamila Pawłuszek, doktorantka Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, otrzymała ponad 100 tys. zł z Narodowego Centrum Nauki na automatyzację identyfikacji osuwisk w ramach grantu „Preludium 13”.

Grant „Preludium” na badania fioletowych ziemniaków

13.12.2017

Paulina Strugała z Katedry Fizyki i Biofizyki UPWr zdobyła grant z projektu „Preludium 13” Narodowego Centrum Nauki na badanie prozdrowotnych właściwości kolorowych odmian ziemniaków. Mogą mieć działanie m.in. przeciwnowotworowe.

„Jedliniok” w Panamie – fotorelacja

11.12.2017

Akademickie Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” spędził trzy tygodnie w Panamie na zaproszenie ponownie otwartej Ambasady RP i międzynarodowego festiwalu Quiero amanecer.

Pierwszy w Polsce Food Waste Hackathon

08.12.2017

Z marnowaniem żywności i nowymi technologiami, które mogą pomóc rozwiązać problem zmierzyli się uczestnicy pierwszego w Polsce Food Waste Hackathonu organizowanego m.in. przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

XVI Dzień Aktywności Studenckiej

06.12.2017

Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu po raz kolejny pokazali na co ich stać. 6 grudnia, w ramach XVI edycji Dnia Aktywności Studenckiej, w holu głównym Centrum Dydaktyczno-Naukowego można było obejrzeć, dotknąć i posmakować efektów ich całorocznego wysiłku.

Co może robić student UPWr na stażu w Norwegii?

04.12.2017

Bartosz Ratusznik, student Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego o tym, dlaczego warto zawalczyć o praktykę zagraniczną i jakie można z niej wynieść nauki.

Absolutorium Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego – fotorelacja

04.12.2017

Dyplomy ukończenia studiów odebrali w zeszłą sobotę absolwenci Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Badania małpy, operacja lemura – nietypowi pacjenci weterynarii

01.12.2017

W ostatnich dniach do klinik Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UPWr trafili egzotyczni pacjenci – małpa z uszkodzeniami czaszki i lemur z niedowładem kończyn, który przeszedł udaną operację rdzenia kręgowego.

Geoinformatyka – przyszłość geodezji?

30.11.2017

O geoinformatyce, przy okazji GIS Day, opowiadają studenci geodezji i kartografii z geoinformatyczną specjalnością właśnie – Adam Nadolny i Piotr Kubiś.

Czworo naukowców UPWr w programie Mozart

29.11.2017

Prof. Aneta Wojdyło, dr Paweł Lochyński, dr Tomasz Strzała i dr hab. Szymon Szewrański – ich projekty znalazły się w szóstej, ostatniej edycji programu partnerstwa naukowo-biznesowego MOZART.

SKN „Mephitis” z wyróżnieniem w konkursie StRuNa

28.11.2017

SKN Medycyny Zwierząt Egzotycznych „Mephitis” ponownie wyróżnione w konkursie StRuNa – tym razem w kategorii Koło Naukowe Roku 2017.

Pokolenie W: rozstrzygnięcie konkursu

28.11.2017

Podczas uroczystej gali Pokolenia W – wspólnej akcji 10 wrocławskich uczelni i miasta – rozstrzygnięto konkurs na projekty zmieniające życie. Nie zabrakło też inspirujących mówców – wystąpił m.in. prof. Jan Miodek.

Absolutorium Wydziału Inżynierii Kształowania Środowiska i Geodezji – fotorelacja

27.11.2017

Absolwenci Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu uroczyście świętowali odebranie dyplomów.