wybierz kategorie wiadomości

Listopadowe posiedzenie senatu

27.11.2017

Podczas listopadowego posiedzenia senatorowie wyrazili 100-procentowe poparcie dla utworzenia spółki „Dolnośląska Zielona Dolina DOZEDO”.

Erasmus+ w Hiszpanii

24.11.2017

O wyjeździe do Hiszpanii w ramach programu Erasmus+, w czasie którego nie obyło się bez problemów, ale i tak było warto – pisze Anna Śmierzchała z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności.

Chóry UPWr i UWr na festiwalu w Chinach

23.11.2017

Dwa chóry – Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i chór „Gaudium” Uniwersytetu Wrocławskiego wzięły udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Eurochestries w Qingdao w Chinach.

Studenci WBiNoŻ w charytatywnym pokazie mody

23.11.2017

Samorząd Studentów Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności patronował charytatywnemu pokazowi mody. Naszych studentów można też było zobaczyć w nietypowej roli – jako modeli na wybiegu.

UPWr z wyróżnieniem w konkursie PRODOK 2017

22.11.2017

W tym roku już po raz dziesiąty odbył się konkurs na Najbardziej Prodoktorancką Uczelnię w Polsce – PRODOK. UPWr uczestniczył w nim po raz pierwszy i zajął piąte miejsce.

InCites Benchmarking & Analytics – poznaj i sprawdź

21.11.2017

Zachęcamy do testowania i opiniowania nowego narzędzia udostępnionego w ramach Wirtualnej Biblioteki Nauki. InCites Benchmarking & Analytics stworzono z myślą o instytucjach badawczych do przeprowadzania wszechstronnych analiz, np. dorobku naukowego.

Absolutorium Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt – fotorelacja

20.11.2017

Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt rozdał dyplomy swoim absolwentom, którzy mieli okazję wysłuchać ostatniego wykładu w murach Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Nowe polsko-chińskie studia na UPWr – rekrutacja

20.11.2017

Do architektury krajobrazu dołączyły ogrodnictwo i zootechnika. Teraz również na tych studiach będzie można wybrać polsko-chińską specjalność i spędzić rok w Chinach.

Wręczenie nagród rektora i dokumentów patentowych

17.11.2017

Rektor Tadeusz Trziszka wyróżnił najlepszych z najlepszych i wręczył im nagrody w czterech dziedzinach: dydaktycznej, naukowej, organizacyjnej i za całokształt działalności. Naukowcy odebrali także dokumenty patentowe.

Święto nauki we Wrocławiu

16.11.2017

W 72. rocznicę pierwszego akademickiego wykładu na Uniwersytecie Wrocławskim obchodzono uroczyście święto nauki. Były nagrody, wyróżnienia, słowa uznania i wykład przewodniczącego KRUWiO, prof. Marka Ziętka.

Święto Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

15.11.2017

Wręczenie uczelnianych i państwowych nagród, odznak i medali, nadanie tytułu doktora honoris causa i odsłonięcie nazwiska prof. Grzywacza na pamiątkowej tablicy – z okazji święta uczelni wyróżniono najlepszych.

Posiedzenie Konwentu UPWr: strategia i rozwój

15.11.2017

Perspektywy rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz rozwój Dolnego Śląska w kontekście Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju były tematami posiedzenia Konwentu UPWr, którego gościem był wiceminister Witold Słowik.

Doktorat honoris causa dla prof. Grzywacza

13.11.2017

Prof. Andrzej Grzywacz, doktor honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, były przewodniczący Konwentu UPWr o pasji naukowca, służbie, Wrocławiu i miłości do przyrody.

Polska Nagroda Innowacyjności dla Centrum Diagnostyki UPWr

08.11.2017

Centrum Diagnostyki Eksperymentalnej i Innowacyjnych Technologii Biomedycznych UPWr wyróżnione Polską Nagrodą Innowacyjności 2017.

Nowy uczelniany krasnal zamieszkał na Pawłowicach

08.11.2017

To był wyjątkowy koncert – w pałacu na Pawłowicach wystąpił Konstanty Andrzej Kulka, wybitny skrzypek. Przed pałacem odsłonięto natomiast nowego wrocławskiego krasnala, Koncertusia.

Z dyplomem UPWr na wolontariat w Afryce

07.11.2017

Roksana Barska, absolwentka inżynierii i gospodarki wodnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, przez miesiąc pracowała jako wolontariuszka w Etiopii. Uczyła matematyki.

Absolutorium Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności – fotorelacja

04.11.2017

Kolejni absolwenci Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności odebrali dyplomy ukończenia studiów.

Przyrodnicy o zieleni na cmentarzach

31.10.2017

Polskie cmentarze mogłyby być ogrodami pamięci, a są betonowymi pustyniami. Przyrodnicy z niepokojem obserwują zmiany w wyglądzie nekropolii.

Studenci sprzątali groby rektorów UPWr

31.10.2017

Grupa studentów-wolontariuszy po raz kolejny przed 1 listopada porządkowała groby rektorów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Październikowe posiedzenie senatu

30.10.2017

Senatorowie zatwierdzili regulamin projektu„Innowacyjny Doktorat”, podsumowali rekrutację na rok akademicki 2017/2017 i dyskutowali o Ustawie 2.0.

II Forum Inteligentnego Rozwoju – było nas widać

27.10.2017

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu był współorganizatorem II Forum Inteligentnego Rozwoju. Zaprosiliśmy swoich gości, prelegentów, zaprezentowaliśmy najaktywniejsze koła naukowe i najciekawsze publikacje.