Studenci WBiNoŻ w charytatywnym pokazie mody

Samorząd Studentów Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności patronował charytatywnemu pokazowi mody. Naszych studentów można też było zobaczyć w nietypowej roli – jako modeli na wybiegu.

Historia zaczyna się od Hanny Matuli i jej znajomych. – W zeszłym roku wzięliśmy udział w projekcie „Zwolnieni z teorii”, w ramach którego zrobiliśmy pierwszy charytatywny pokaz mody. Kolejne edycje powstawały już poza projektem, niejako siłą rozpędu, bo stwierdziliśmy, że to idea warta kontynuowania – opowiada Hania, która w tym roku, już jako studentka I roku technologii żywności i żywienia człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, zaprosiła do współpracy Samorząd Studentów Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności.

pokaz_mody2

Charytatywny pokaz mody – w czerwonej
sukience studentka UPWr – Zuzanna Brzoskowska

Razem zorganizowali trzecią edycję pokazu „Moda od serca” w LO nr 2 we Wrocławiu na rzecz 3-letniego Filipa. – Chłopiec urodził się z wadą serca. Rok temu wykryto u niego również białaczkę, która uniemożliwia przeprowadzenie kolejnej, bardzo potrzebnej operacji serca – wyjaśnia organizatorka. Zebrane pieniądze – z biletów wstępu, loterii fantowej (do wygrania były m.in. kurs tańca, bony podarunkowe czy weekend w Świnoujściu dla 2 osób) i zakupu ozdób świątecznych – w sumie ponad 5 300 zł (a zbiórka nadal trwa – środki zbierają jeszcze uczniowie LO nr 2) zostały w całości przekazane mamie Filipa.

Na wybiegu pojawili się studenci Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności: Zuzanna Brzoskowska z żywienia człowieka i dietetyki oraz Piotr Krężel i Dawid Gaweł z biotechnologii.

– Jako samorząd angażujemy się w wiele akcji charytatywnych, jednak po raz pierwszy miała ona taką formę. Muszę przyznać, że jako uczestnik byłem tym pokazem zachwycony – świetna atmosfera, fantastyczni ludzie, którzy bezinteresownie poświecili swój czas. Dla mnie bardzie ciekawe doświadczenie, przeżycie nieporównywalne z niczym innym, ale oczywiście najważniejsze, że wspólnie udało nam się chociaż odrobinę pomóc choremu Filipkowi – mówi Dawid Gaweł, na pokazie występujący jako jeden z modeli, a na co dzień członek wydziałowego samorządu studenckiego, zaangażowany również w inne akcje.

pokaz_mody1

Na pokazie zaprezentowali się również studenci WBiNoŻ
– Piotr Krężel (z lewej) i Dawid Gaweł
fot. Dariusz Turkiewicz

Bo „Moda od serca” to nie jedyny charytatywny projekt, w który angażują się studenci UPWr. Na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności trwa akcja „Szlachetna Paczka”, a na początku grudnia na całej uczelni obchodzony będzie Dzień Dawcy Szpiku, podczas którego studenci będą zachęcać do zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku. W styczniu podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na UPWr będzie grał pierwszy studencki sztab WOŚP.

mj

studenci