Listopadowe posiedzenie senatu

Podczas listopadowego posiedzenia senatorowie wyrazili 100-procentowe poparcie dla utworzenia spółki „Dolnośląska Zielona Dolina DOZEDO”.

Listopadowe posiedzenie senatu rozpoczęto od wręczenia prof. Agnieszce Kicie dokumentu potwierdzającego nominację na stanowisko profesora zwyczajnego oraz nagrody Santander Universidades i tytułu „Najlepszy Dyplom Roku 2017” Radosławowi Zajdlowi, tegorocznemu absolwentowi geodezji i kartografii.

Następnie zatwierdzono porządek dzienny obrad i protokół z poprzedniego posiedzenia senatu. Podczas listopadowego posiedzenia senatorowie przyjęli uchwały w sprawie:

• Zmian w „Kodeksie Etyki Pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu”,

• Zgody na utworzenie spółki „Dolnośląska Zielona Dolina DOZEDO Sp. z o.o.”,

• Zgody na zatrudnienie na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt na stanowisku profesora nadzwyczajnego dr. hab. Grzegorza Zaleśnego.

Prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą, Jarosław Bosy uzupełnił informacje o przebiegu studiów doktoranckich na UPWr w okresie od czerwca do końca września 2017 r. Prof. Jerzy Bieniek opowiedział o działalności Stowarzyszenia Absolwentów UPWr, współpracy z absolwentami i propozycjach aktywizacji stowarzyszenia w zakresie realizacji strategii i misji uczelni.

Dyrektor Biura Rekrutacji, Paulina Boroń-Kacperek przedstawiła ocenę realizacji strategii rekrutacji na studia na rok akademicki 2017/2018 oraz plan innowacyjnych działań na lata 2018/2019. O działalności naukowej i dydaktycznej Rolniczego Centrum Wiedzy i Kształcenia Praktycznego oraz perspektywach zaktywizowania działań na rzecz promocji i prestiżu uczelni opowiedziała kierownik Marta Iwaszkiewicz; o działaniach pełnomocnika rektora ds. osób niepełnosprawnych – dr Mirosława Pietryka; natomiast o działalności Biura Rzecznika Patentowego i możliwościach wspierania działań na rzecz rozwoju potencjału i zasobów innowacyjnych uczelni – dr Anna Kasperowicz.