wybierz kategorie wiadomości

Diament Innowacji dla UPWr

18.01.2017

Doktorzy Maciej Orzechowski i Radosław Tatko z Instytutu Budownictwa Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji zdobyli Diament Innowacji na międzynarodowych targach Warsaw Build 2016.

Pobiliśmy rekord: 144 551 złotych dla hospicjum!

17.01.2017

Rekordowa aukcja, wiele wzruszeń, rewelacyjna Magda Umer (z towarzyszeniem Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego) – tegoroczny, 8. już, Koncert Noworoczny – za nami.

Magda Umer: najważniejsze jest to, jakim się jest człowiekiem

12.01.2017

Gwiazdą tegorocznego Koncertu Noworocznego jest Magda Umer, wielka dama polskiej piosenki, w której wykonaniu usłyszymy między innymi jeden z jej pierwszych przebojów – „Już szumią kasztany”.

Pomóżmy Wrocławskiemu Hospicjum dla Dzieci

11.01.2017

Ponad 250 dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych z całego Dolnego Śląska jest pod opieką wrocławskiego hospicjum. Lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, wolontariusze – dzięki wsparciu darczyńców – robią wszystko, by życie tych dzieci było dobre i godne. Dołączmy do nich!

Chór UPWr: jesteśmy jak jeden organizm

10.01.2017

Prof. Alan Urbanek, dyrygent Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, o nowej energii zespołu i wyjątkowych przeżyciach nie tylko podczas Koncertów Noworocznych.

Czy pobijemy aukcyjny rekord?

09.01.2017

Siedem koncertów, blisko 300 tysięcy złotych zebranych podczas aukcji i wielkie gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Przed nami kolejny, ósmy już Koncert Noworoczny. Ile zbierzemy tym razem?

Badania gleboznawcze z NCN

05.01.2017

Była bliska zostania fizjoterapeutą, ale zwyciężyła miłość do przyrody. Elżbieta Musztyfaga, doktorantka Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego, prowadzi badania nad glebami, które w Polsce… nie występują. Przynajmniej teoretycznie.

Akcja o kryptonimie „Orzeszek”

04.01.2017

Na wrocławskiej weterynarii sukcesem zakończyła się akcja, którą lekarze z przymrużeniem oka nazwali ORZESZEK. Uratowana została szynszyla, która jeszcze przed świętami połknęła… pół orzeszka. Ale nie od początku było to takie oczywiste.

Nowy adres strony internetowej UPWr

03.01.2017

Od 2017 roku strona internetowa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu ma nowy adres: www.upwr.edu.pl.

Zmienione zasady dotacji dla uczelni

02.01.2017

Od 1 stycznia 2017 roku obowiązuje rozporządzenie ministra nauki i szkolnictwa wyższego określające nowy algorytm naliczania dotacji dla uczelni. Co to oznacza?