eu_green_logo_szare.png

Aktualności

SKN „Mephitis” z wyróżnieniem w konkursie StRuNa

SKN Medycyny Zwierząt Egzotycznych „Mephitis” ponownie wyróżnione w konkursie StRuNa – tym razem w kategorii Koło Naukowe Roku 2017.

W 7. edycji konkursu StRuNa – organizowanego przez fundację „Fundusz Pomocy Studentom” pod patronatem ministra nauki i szkolnictwa wyższego – przyznano nagrody i wyróżnienia kołom naukowym z całej Polski w pięciu kategoriach: Projekt Roku, Wyprawa Roku, Konferencja Roku, Koło Naukowe Roku i Opiekun Naukowy Roku.

W 2015 r. SKN Medycyny Zwierząt Egzotycznych „Mephitis” zdobyło wyróżnienie za pierwszą edycję konferencji „Egzotyka okiem praktyka”, w tym – w kategorii Koło Naukowe Roku 2017. W konkursie był także nominowany opiekun koła – dr Tomasz Piasecki. To pod jego czujnym okiem studenci zdobywają wiedzę o zwierzętach egzotycznych i nieudomowionych, organizują specjalistyczne wykłady, spotkania „Studenci studentom”, opiekują się uczelnianym wiwarium, w którym mieszka kilkadziesiąt gatunków zwierząt – gadów, ptaków i egzotycznych ssaków, biorą udział w konferencjach i oswajają nietypowe zwierzęta podczas prelekcji dla dzieci i dorosłych. W lutym 2017 roku SKN „Mephitis” zdobył 3. miejsce wśród wszystkich kół na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu i 2. na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej.

mephitis1

fot. archiwum SKN „Mephitis”

Podsumowanie konkursu odbyło się podczas Gali Akademickiej na Zamku Królewskim w Warszawie, która była również zakończeniem I Interdyscyplinarnego Kongresu Akademickiego Ruchu Naukowego IKONA 2017. Kongres to spotkanie liderów kół naukowych, autorów najciekawszych projektów, opiekunów naukowych i przedstawicieli uczelni. Ma umożliwiać prezentację najważniejszych osiągnięć ruchu naukowego w Polsce, wymianę doświadczeń i nawiązanie ponaduczelnianych kontaktów.

W gali i kongresie wziął udział minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin, który mówił m.in.: – Studenci zrzeszeni w kołach naukowych są aktywni, odczuwają potrzebę dzielenia się swoimi doświadczeniami i mają już na swoim koncie osiągnięcia, które warte są prezentacji w szerszym gronie. To właśnie tacy ludzie powinni być elitą narodu. Elitą, czyli tymi, którzy służą społeczeństwu.

mephitis2

fot. archiwum SKN „Mephitis”

Wicepremier przypomniał także o relacjach zawieranych podczas działalności w kołach naukowych, które procentują zarówno w życiu osobistym, jak i w dalszej karierze naukowej, oraz przedstawił założenia Ustawy 2.0. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu reprezentowali i w imieniu koła odebrali wyróżnienie – Barbara Janiszewska i Maciej Frelich, członkowie zarządu SKN „Mephitis”.

Łącznie na wszystkich wydziałach uczelni działają 54 koła naukowe – co roku powstają nowe, warto więc śledzić studencki ruch naukowy i znaleźć coś dla siebie. Ale to nie wszystko – na UPWr działa także 13 klubów, organizacji i grup twórczych, z którymi można tańczyć, śpiewać, tworzyć teatr, grać w planszówki, uprawiać sport i zwiedzać bliższe i dalsze szlaki turystyczne.

A więcej o studenckiej działalności już niedługo, podczas XVI Dnia Aktywności Studenckiej.

mj

Powrót
28.11.2017
Głos Uczelni
studenci

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg