„Jedliniok” w Panamie – fotorelacja

Akademickie Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” spędził trzy tygodnie w Panamie na zaproszenie ponownie otwartej Ambasady RP i międzynarodowego festiwalu Quiero amanecer.

14 osób – w tym kierownik zespołu, Henryk Brzezicki, czterech muzyków i dziewięciu tancerzy – z Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca „Jedliniok” spędziło trzy tygodnie w Panamie. Zespół został zaproszony do Ameryki Środkowej przez polską ambasadę, która po ośmiu latach przerwy została ponownie otwarta, na święto 11 listopada oraz przez międzynarodowy festiwal kultur – Quiero amanecer. Wraz z sześcioma innymi zespołami z Meksyku, Kostaryki, Panamy, Kolumbii, Peru i Ekwadoru „Jedliniok” odwiedził i wystąpił w ośmiu panamskich miejscowościach.

Różnice kulturowe (w niektórych krajach zegarki zdają się nie istnieć) i nieprzystosowanie do warunków atmosferycznych (niemal 100-procentowa wilgotność powietrza sprawiała, że tradycyjne wełniane stroje można było po koncertach dosłownie wykręcać) nie przyćmiły jednak życzliwości organizatorów i niesamowitych walorów turystycznych wyjazdu.

mj

Galeria zdjęć