XVI Dzień Aktywności Studenckiej

Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu po raz kolejny pokazali na co ich stać. 6 grudnia, w ramach XVI edycji Dnia Aktywności Studenckiej, w holu głównym Centrum Dydaktyczno-Naukowego można było obejrzeć, dotknąć i posmakować efektów ich całorocznego wysiłku.

Dzień Aktywności Studenckiej to cykliczna impreza organizowana przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, na której prezentowane są osiągnięcia studenckich kół naukowych, grup twórczych i organizacji studenckich – w tym roku w holu Centrum Dydaktyczno-Naukowego można było spotkać przedstawicieli aż 45 z nich. – Studencka aktywność na uczelni jest naszą chlubą. Na aktywnych studentach nam bardzo zależy, bo wy jesteście przyszłością tego uniwersytetu, tego miasta, tego regionu, a nawet przyszłością naszego kraju – podkreślał prof. Józef Sowiński, prorektor ds. studenckich i edukacji, otwierając imprezę.

das_2017-1.jpg
fot. Tomasz Lewandowski

Przy stanowiskach kół naukowych można było spróbować między innymi wegańskiego burgera, piernikowych puzzli, brownies z fasoli, różnego rodzaju muffinów i popić to wszystko napojem schłodzonym przy pomocy suchego lodu. Uczestnicy imprezy mogli też pograć w unihokeja, poskakać na skakance, wziąć na rękę karaczana, węża i świnkę morską, a ci bardziej odważni również owinąć sobie wokół szyi węża. Były hydrotechniczne dźwigi, fontanna laminarna, technologia produkcji piwa, kwiat solarny, hodowla pszczół i bakterie na pożywkach. Zatańczyli i zaśpiewali „Jedliniok” i Akademicki Klub Tańca UP.

das_2017-3.jpg
fot. Tomasz Lewandowski

Podczas imprezy nagrodzono najlepszych i najbardziej zaangażowanych studentów kół naukowych, sportowców, organizatorów i promotorów uczelni. Na koniec wybrano także najatrakcyjniejsze stoisko – tu zwyciężyło SKN Hydrologów i Hydrotechników, najciekawsze zdjęcie promujące studencką działalność, które wykonało SKN Zoologów i Ekologów oraz faworyta publiczności, którym również zostało SKN Zoologów i Ekologów.

mf

Galeria zdjęć