wybierz kategorie wiadomości

The Journey – młodzi naukowcy o klimacie

09.08.2016

Przyjechali z całego świata. Francuzi, Holendrzy, Hiszpanie, Brytyjczycy, Niemcy, ale też Kanadyjczycy, Hindusi, Japończycy… Przez tydzień Uniwersytet Przyrodniczy gościł młodych naukowców uczestniczących w szkole letniej poświęconej zagadnieniom ochrony klimatu.

Druga polsko-ukraińska Międzynarodowa Szkoła Letnia

29.07.2016

Wykłady, praca w grupach i wspólne projekty, ale także zwiedzanie, poznawanie innej kultury i dobra zabawa. Po raz drugi Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Państwowy Uniwersytet Przyrodniczy w Kijowie zorganizowały szkołę letnią.

Współpraca z drezdeńskimi uczelniami

23.06.2016

Podczas rewizyty przedstawicieli Uniwersytetów Narodów Zjednoczonych na UPWr zawarta została trójstronna umowa o współpracy – szczególnie ważna ze względu na geograficzne sąsiedztwo.

Sąsiedzka współpraca z Saksonią

01.06.2016

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu gościli przedstawiciele Centrum Transferu Wiedzy, Badań i Innowacji z Saksonii, by rozmawiać o współpracy z UPWr w zakresie m.in. Zielonej Doliny.

Wizyta ambasadora Iranu

20.04.2016

Ramin Mehmanparast, ambasador Islamskiej Republiki Iranu w Polsce, opowiedział na UPWr o specyfice i zaletach swojego kraju oraz przekonywał do współpracy biznesowej i naukowej.

W krainie Guliwera, czyli oko w oko z nano

16.03.2016

Naukowcy z całego świata w australijskiej Canberze rozmawiali o zaletach i niebezpieczeństwach nanotechnologii. Wśród uczestników konferencji był również noblista William Moerner.

Rozszerzamy współpracę z Ukrainą

10.03.2016

Z Uniwersytetem Przyrodniczym w Kijowie współpracujemy od lat, ale teraz będziemy również wnioskować o dofinansowanie wspólnych projektów.

Afryka. Tutaj wykształcenie oznacza lepsze życie

09.03.2016

Kamerun w środkowej Afryce. Prof. Piotr Nowakowski z Instytutu Hodowli Zwierząt, członek rady programowej kierunku podstawy dla rolnictwa tropikalnego, na państwowym Uniwersytecie Yaounde i przedstawiał naszą uczelnię.