Rozszerzamy współpracę z Ukrainą

Z Uniwersytetem Przyrodniczym w Kijowie współpracujemy od lat, ale teraz będziemy również wnioskować o dofinansowanie wspólnych projektów.

Rektor Roman Kołacz podpisał aneks do umowy o współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Kijowie, aby oba uniwersytety mogły starać się o dofinansowanie wspólnych projektów.

współpraca uniwersytet przyrodniczy w kijowie uniwersytet przyrodniczy we wrocławiu upwr prof. alina wieliczko
fot. materiały własne

– Współpracujemy z Kijowem już od lat, ale teraz poszerzamy zakres tej współpracy. Będzie nakierowana na trzy nasze jednostki: Centrum Kształcenia Ustawicznego – planujemy wspólne projekty szkoleniowe, Centrum Kształcenia na Odległość – powstanie platforma internetowa do kształcenia kadry w Kijowie, oraz Studium Języków Obcych, które poprowadzi szkolenia z języka angielskiego – tłumaczy prorektor do spraw współpracy z zagranicą i regionem, prof. Alina Wieliczko. – W ramach Horyzontu 2020 i programu „International Advanced Training Program for Scientists and Teaching Staff”, chcielibyśmy zdobyć finansowanie na szkolenia kadry, dotyczące m.in. nowoczesnych metod nauczania języków obcych, rozpoznawalności naukowców na arenie międzynarodowej czy wykorzystywania technologii GIS przez zagraniczne uczelnie.

fot. materiały własne

We Wrocławiu gościły dr Maria Kulejets, dyrektor Instytutu Naukowo-Dydaktycznego Edukacji Podyplomowej, dr hab. Olena Glazunowa, dziekan Wydziału Technologii Informacyjnych, Ludmila Dankewycz z Katedry Filologii Angielskiej oraz prof. Natalia Demeshkant, kierownik Centrum Profesjonalnego Rozwoju Kadry, która prowadzi również wykłady na naszej uczelni. Przez trzy dni delegacja Uniwersytetu Przyrodniczego w Kijowie zapoznawała się z działalnością wydziałów i jednostek UPWr, ponieważ planowana jest również druga edycja Szkoły Letniej „Knowledge for Sustainable Development”. W zeszłym roku odbyła się ona w Zaleszczykach na Ukrainie, w tym prawdopodobnie studenci przyjadą również do Wrocławia.

mj